Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Bunların beline silahı kim verdi? Yazdır E-Posta
Yazar recep   
Bunların beline silahı kim veriyor?
Geçtiğimiz aylarda bir zabıta amirinin, zabıta erini sokak ortasında yanına çağırıp insan onur, haysiyet ve şerefini ayaklar altına alarak dünyanın gözü önünde tokatlayarak baymasının travması hafızalarımızdan silinmeden bu sefer bir yenisine Sözde polis memurları tarafından şahit olduk. 
04.02.2018 Günü Televizyonların Ana haber bültenlerine düşen, dört polisin girdiği bir lokantada, kendilerinin siparişlerini almaya gelen garsonun kulağını çekmesi daha sonrada mekân sahibine tokat atması, ardından devletin silahını, ekmeğinin peşinde olan devletin vatandaşına çektiğini, silahı vatandaşın kafasına dayadığını gördük. Bu ne Korkunç ve sorumsuz bir durumdur. 
Hassas bir dönemde olduğumuz bu günlerde yaşanan bu olayın iyi niyet ve insanlık dışı bir davranış olduğunu belirterek, ekmeğinin peşinde olan genç birisinin kulağı çekilerek onurunun kırılması, aşağılanması silahını kime doğrultması gerektiğini Bilmeyen sözde polis memurunun veya memurlarının Görevde kalması kabul edilebilir değil.
Bu ülkede kimsenin kamu görevlileri tarafından namlunun ucuna alınması, kimsenin kamu görevlisi marifetiyle kulağının çekilmesi, kimsenin kamu görevlisi tarafından bayıltılacak kadar dövülmesi yenilir yutulur, kabul edilir bir davranış biçimi değildir, olmadığını, 15 Temmuzda kendisine, kendi silahını doğrultan, kulağını çekmek isteyenlere, böyle bir kalkışmaya yeltenenlere Bu asil millet nasıl bir cevap verdiğini cümle âleme göstermiştir.
Bu olayların, kocası tarafından işlenen kadın cinayetleri gibi sıkça yaşanması, işlenen suçlara karşı, suçu işleyenlere kanunlarımız kamuoyunu vicdanının beklediği ve caydırıcılığı olmayan cezaların olmasından dolayı tekrarlanmakta olduğu da yaşanan hadislerden anlaşılmaktadır.
Bu durumda Kanun koruyucuların ivedilikle mevcut kanunlarımı düzenleyerek insan hayatını, şerefini, haysiyetini kurtarmalıdır. 
Başta TC Anayasamız ve Avrupa insan hakları beyannamesi ile güvence altına alının insan şeref ve onuru, Kendilerine verilen kamu görevi ile sözde polis memurları tarafından ihlal edilmesi önlenmelidir.
Kamu yararına kullanması gereken, Silahını, Makamını, görevini, Korumakla yükümlü olduğu vatandaşın kafasına silah dayayarak, vatandaşa tokat atarak, tüm bunları mekân basarak kamuoyuna açık, herkesin gözleri önünde yapan bu teröristlerin ivedilikle görevden alınmaları, hak ettikleri cezaya çarptırılmaları kamuoyunun beklentisi ve gerekliliktir.
Bu Sözde polisler için “Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün 8. Maddesi”,6 ve 7.başlıkları işletilerek derhal görevden el çektirilmesi gerekmektedir.
» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Sadece üyeler yorum yazabilir
Lütfen giriş yapın veya üye olun!.
 
< Önceki   Sonraki >

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 604
Haberler: 357
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9708263