Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Çanakkale ve kınalı kuzular. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

18 Mart bir ülkenin doğum günü

Yüz yıl sonra soruyorum; Dedeleriniz neden egemen, bağımsız bir ülkeye saldırdı? Ülkenizden kilometrelerce uzakta olan, sizlerle hiçbir düşmanlığı olmayan yurduma neden saldırdı? Anneleri, yavukluları, sevdalıları, bebeleri neden öldürdü?

 Biliyormusunuz o yıllar on üç yaşında çocuklar vatanlarını, namuslarını, egemenliklerini ve bağımsızlıklarını korumak için siperlere doluştular, katil dedeleriniz neden onları öldürdü? Sizin dedelerinize, analarınıza, bacılarınıza, sevdalarınıza, egemenliğinize, ülkenize tacizde mi bulunmuştu benim bağrı Anne kokan ana kuzusu dedem.

Daha kendi başlarına banyo bile yapamayan anne kuzularını öldürmek sizlerin fıtratınızda varmış. Orada ölen katil dedelerinizi ziyarete gelmeye utanmıyormusunuz? Dedelerimizi şehit eden masum insanları öldüren, yurdumuzu talan eden katil dedelerinizin yaptıklarıyla övünmeye mi geliyorsunuz benim yurduma?   (Böyle yazmak istemiyorum ama başka kelime bulamıyorum)

Sizin dedeleriniz yetişkindi her türlü mühimmata sahipti, ya bizim dedelerimiz daha bulağa ermemişlerdi. Onları nasıl öldürdünüz. Sizler o katil dedelerinizin leş çukurlarını hangi yüzle ziyarete geldiniz.

Sağ kalan katil dedeleriniz size Balıkesirli AZMAN dedemi, Balıkesir’de mezun vermeyen, tamamı şehit olan cesur çocuk dedelerinizi sizlere anlatmadı mı, seyit onbaşıyı sizlere anlatmadı mı anlatmış olsaydı ülkemize gelerek bizim acımızı artırmazsınız.

Ey! Düşmanların torunları sizlere soruyorum kilometrelerce uzaklardan ne için geldi katil dedeleriniz? Sizler hiç utanmıyormusunuz bu topraklara ayak basmaya?

Bu satırları bana yazdıran, sizin dedeleriniz yüz yıl önce 1915 yılında bağımsız egemen ülkenin Çanakkale’sinde neyse, sizlerde 2015 yılında Irakta, Afganistan’da, Myanmar’da, kuzey ırakta Afrika’da ve beş yıldır Suriye’de osunuz ve terör faaliyetleriyle tıpkı katil dedeleriniz gibi bizim ülkemizde ve dünyada zulmüme, kan akıtmaya karışıklığa devam ediyorsunuz. Allah hepinizin belasını versin.

Soruyorum ülkemin İslam Prof. larına, televizyon kanallarında saatlerce Arap tarihini Arap kahramanlarını allandıra pullandıra salya sümük ağlayarak anlatan hocalar ÇANAKKALE kahramanları için aynı hassasiyeti neden anlatmıyorsunuz? Azman dedeyi, tamamı şehit edilen liseyi ve talebelerini, kınalı yavruları ve bunların arkasında ki kahraman, bağrı iman dolu anneleri, gönlü sevda dolu yavuklu ablaların kahramanlıklarını neden anlatmıyorsunuz? Bu duygularla ÇANAKKALE DE ŞEHİT OLAN KINALI KUZULARIMIZI VE ONLARI CEPHEYE GÖNDEREN ANNELERİ, SEVDALARI SAYGI, RAHMET VE MİNNETLE YÂD EDİYORUM.

» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Sadece üyeler yorum yazabilir
Lütfen giriş yapın veya üye olun!.
 
< Önceki   Sonraki >

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 604
Haberler: 357
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9708228