Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Kıdem Tazminatında Fonlu Kandırmaca Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Hükümet vatandaşını kandırıyor.

25 Şubat 2015 Türk-İş’e bağlı yaklaşık iki bin kişilik sendikalı çalışanlar tünelden Galatasaray lisesine kadar kıdem tazminatının oldubittiye gelmemesi için protesto yürüyüşü yaptılar. Meydanın ortak sesi “KIDEM TAZMİNATIMIZA ELİNİ SÜRME” Yönünde oldu.

                Haykırıyorum, haykırıyoruz; Bundan sonrası eski Türkiye olacaksa hedefimiz karanlıksa 1937 li yıllara geri gidelim (o yıllarda bu hakkın hiç olmadan sıfırdan alındığını göz önüne alırsak ki öyledir kıdem tazminatı hakkı bir devrimdir)  

1975 yılında yapılan değişiklikle, kıdem tazminatına hak kazanmak için şart koşulan üç yıllık çalışma süresi bir yıla indirilmiş ve her geçen tam yıl için ödenecek kıdem tazminatı miktarı, 15 günlük ücret tutarından 30 günlük ücret tutarına çıkarılmıştır.

Bu gün istenen ise kıdem tazminatı fonu kuralım on iki günlük ücret karşılığını fona aktaralım bundan herkes faydalansın yönünde yapılan bir kandırmacadan ibarettir. Uygulama Aynı zamanda kıdem tazminatı alma şartlarını da zorlaştırmakta.

Çalışanlar ne istiyor; hedef yeni Türkiye 2023 ise GSMH Tavan yapmışsa merkez bankasında para çoğalmışsa, IMF’e borç kalmamışsa ortalama %8-9 büyüme yapıyorsak o zaman kıdem tazminatı almayan kalmamalı mevcut olduğu gibi hiç bir harfine dokunmadan fona geçmelidir. Hükümet çıkıp buna cevap vermelidir, neden otuz günlük ücret karşılığını on iki güne düşürüyor? Bu kimin isteği? Siz kimin hükümetisiniz? Bu tasarı kimin isteği?

Bizim kulağımıza Her zaman olduğu gibi işçi aleyhine ve sermayenin yararına olan bu tasarıların hazırlayıcı ve telkin edicileri işveren örgütleri. Bu tasarıyı yıllar önce işveren örgütü MÜSİAD hazırlamış ve önermiş diye geldi.

                                Bu uygulama 2023 yılı Türkiye’sine yakışmaz, bu uygulama on yıldır tek başına iktidar olan bir hükumete yakışmaz. Fon Kandırmaca %92 Kandırmaca gerçek ise 30 günlük ücretin 12 güne indirilme çalışmasıdır. Hükûmet gerçekten samimi ise 1975 yılında yapılan değişiklik gibi radikal bir karar alır olduğu gibi fona devreder.

» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Sadece üyeler yorum yazabilir
Lütfen giriş yapın veya üye olun!.
 
< Önceki   Sonraki >

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 948
Haberler: 355
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9263126