Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Kadınlar günü. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Kadınlar günü.

Dünyada her yıl 8 Mart dünya kadınlar günü olarak kutlanır. Ülkemizde de Sendikalar ve bazı dernekler sabah işe giden kadınlara karanfiller dağıtır, sabahla öğlen arası bazı kurumlar, sendikalar, meslek odaları afili salonlarda kahvaltı düzenlerler, konuşmacılar çıkıp kadın haklarından, özgürlüklerinden bahsederler, dönemin iktidarı vaatlerini sıralar, kadınlarımız dün şu şekildeydi biz onların hak ve özgürlüklerini geliştirdik derler.

Dönemin muhalefeti iktidarın kadın haklarını yok ettiğini kadınların toplum içerisinde erkeklerle eşit haklara sahip olmadıklarını her geçen gün kötüye gittiğini söyler.

Köşe yazarları bir önceki sene yazdıkları yazının tarihini değiştirerek köşelerinde tekrar yayınlarlar.

Seminerlerde Yapılan konuşmalarda kadın haklarından bahsedilir, çalışan anneler işverenden kreş ister vs. Ülkemizde dünya kadınlar günü bundan ibarettir.


Kanaatimce kadınlarla erkekler arasındaki terk fark birisi anne oluyor diğeri baba, fark bu kadardır.

Şimdi gelelim kadınlara uygulanan haksızlığa, kandırmaca ya. Biz Müslüman bir toplumuz doğrumu? Doğru, peki ne diyor Yüce yaratıcı kadınlar sizlere emanettir, onlara iyi davranın, kadınların sizin üzerinizde, sizinde kadınlar üzerinde hakkınız vardır. (Bunu sakın feminze etmeyin) herkes üzerine düşeni yapsa sorun kendiliğinden çözülür.


İktidar bir kanun çıkartıyor doğum yapan kadınlar şu kadar izinli sayılacaklar falan filan. Peki, hangi işveren çalıştırmadan işçisine maaş ödeyecek, ödemiyor da zaten, ilk fırsatta iş akdini sonlandırıyor. Bazı işverenlerde çocuğunuz var mı? Diye iş başvurusu yapan kadına soruyor.

Devlet işsizlik sigortası fonundan bu iş görmeme durumunda kadına maaşını ödemelidir. Gerçek çözüm somut adımlarla olur, Üç çocuk yapın diyen devlet de üzerine düşeni yapmalı, Çocuk evleri yaptırmalıdır, evlerde çocuk bakıcısı istihdam etmeli çalışan annelerin işi kolaylaştırmalıdır.

Kadınlarımız sorunlarını, sorunlarının çözüm yollarını, senenin belirli zamanlarında konunun uzmanlarıyla bir araya gelerek tartışmalı, konferanslar, seminerler, paneller düzenlemelidirler. Bu tür faaliyetleri senede en az beş altı kez yapmayı başarırlarsa kanaatimce sorunların çözümü daha kuvvetli olacaktır.


Devlet Kadını ayrıldığı kocasından korumalı, karısından ayrılan koca ayrıldığı eşini, çocuklarını, eşinin annesini, babasını sokak ortasında vurarak öldürüyor, Sonra beş on sene yatıp çıkıyor.

Her ailenin başına bir polis koyamazsınız eyvallah, o zaman kanun çıkartırsınız bu fiilleri işleyeni meydanda sallandırırsınız, haaa yok bu Avrupa birliği uyum sürecine aykırı diyorsanız, o zaman tıkacaksınız içeri, gün yüzü görmeyecek, hapisten cenazesi çıkacak. Hastalandı tedavisi insanlık namına yapılması gerekir falan filan yok. Nasıl ABD  bazı eyaletlerinde bu tür suç işleyenleri sandalyeye oturturken kimseyi iplemiyorsa bizde aynısını yapmalıyız.

Kadınlar günü karanfille maranfille, bir iki radikal söylemlerle geçiştirilecek durum değildir.

Devlet zayıf olanı korumakla görevlidir. Bu düşünce ve beklentiyle dünya mazlumlarının bir an önce hakkının korunması, kadınlarımızın anne saygınlığına kavuşması dileğimle.

» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Sadece üyeler yorum yazabilir
Lütfen giriş yapın veya üye olun!.
 
< Önceki   Sonraki >

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 671
Haberler: 356
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9478289