Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Geleneksel kahvaltımız Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Civil köy &Yalı köy derneği geleneksel kahvaltısı Kirazlı tepe yaşam merkezinde eşine az rastlanır bir katılımla gerçekleşti. Yüz kişinin katıldığı kahvaltıda TİRDEF Genel başkanı Sayı Haldun  Domaç, başkan yardımcısı Sayın Ali yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Osman kuzu davetliler arasındaydı.  

Köyün ve Tirebolu’nun sorunlarının görüşüldüğü ve yapılan dernek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

Dernek başkanı ve TİRDEF Genel sekreteri Recep Karakoç yaptığı selamlama konuşmasında  bu kalabalık katılımdan dolayı teşekkür ederek üyelerimiz istiyorsa bizde yönetim olarak üzerimize düşeni yaparız, bu fotoğraftan anlaşılıyor ki köylümüz her şartlarda bir birini görme hasbıhal yapma arzu ve isteğinde bu durum bizi daha da kamçılıyor, inşallah Nisan ayı içersinde gecemizi de yapacağız dedi.

Yetmez ardından havalar ısınınca piknik yapacağız ben bu gün bu katılımı görünce bize yakışır, yalnız bize ait bir piknik alanı araştıracağım dedi.

Yalı köye kazandırdığımız tarihi köprünün ardından civil köyünde de tarihimize sahip çıkarak görpeli mahallesinde patika yol üzerinde olan tarihi çeşmeyi de korunması gereken tabiat varlıkları arasına aldırdık dedi. Kahvaltımıza İstanbul dışında olduğu için katılamayan İsmail KABAC, Cavit KARTAL, Salih KARAKOÇ ve Rahtsızlığından dolayı Kurucu Başkanımız Hasan KABACA Telefonla arayarak tüm katılımcılara selamlarını ileterek gönüllerinin orada olduğunun bilinmesini istediler.

 kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

TİRDEF Genel başkanı Haldun Domaç yaptığı konuşmada; öncelikle sizleri kutluyorum, derneğinize ve yönetim kuruluna sahip çıkıyorsunuz bu katılım inanılmaz bir katılım bu durum bizleri mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzun göstergesi oluyor dedi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

TİRDEF’İN Tirebolu için yaptığı projeleri anlatan Genel başkan Tirebolu limanının arka tarafına, pazar kurulan alana kültür merkezi, havuzlu düğün salonu, konferans salonu, çay bahçeleri, butik otelinde içinde bulunduğu büyük bir projeyi açıkladı. Bu proje Tirebolu’yu elli yıl ileri götürecektir dedi.

Harşit vadisi HES projesine de değinen DOMAÇ; biz HES e karşı değiliz, biz HES projesinin tünellerle yapılmasına karşıyız. Biz Tirebolu’yu çöle çevirmek isteyen, su havzalarını kurutacak olan projeye karşıyız.

Bizim savunduğumuz ve olması gereken, projenin orijinal hali “Tirebolu HES Projesi olan ve 1978 yılında DSİ tarafından hazırlanan “Doğu Karadeniz Harşit Projesi Yapılırlık Raporu”nda, Harşit Çayı üzerinde Tirebolu Barajı yapılarak elektrik üretilmesi planlanmıştır

Ancak Kasım 2008 tarihli raporda ikinci formülasyona geçilmiş ve regülatörlü tünel tipi bir projeyle Tirebolu HES projesinin yapılması ile enerji üretimi ön görülmüştür.

Yüklenici firma ikinci formülasyonu yapmak istemektedir. Bunun yegâne sebebi baraj gölü yapımı nedeniyle ortaya çıkacak kamulaştırma bedelidir. Oysa 61 milyon 200 bin TL’lik kamulaştırma bedelinden kaçılırken 145 milyon 769 bin 040 TL’lik üretim kaybı yaşanacaktır.

Ayrıca maddi konulardan daha önemlisi, çevresel (susuzluk, kuraklık gibi) sosyal, kültürel, ekolojik, biyolojik, tarımsal kayıpların bedeli dikkate alınmamıştır.

Hiç şüphe yok ki ülkemizin yenilenebilir enerjiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle TİRDEF olarak Tirebolu HES projesinin yapılmasına karşı değiliz ama havza planlamasının doğru yapılması, çevrenin ve devletin bu projelerden zararlı çıkmaması en büyük beklentimizdir.

Bu çerçevede yüklenici firmanın kendisi adına daha karlı olduğu için tercih ettiği ikinci formülasyondan vazgeçilerek, baraj gollü projenin uygulanmasının Tirebolu başta olmak üzere bölge için yararlı olacağını inanıyoruz dedi.

Arif Hocamız söz alarak Hemşerilerimizi böyle bir organizasyon yaparak bir araya getiren dernek yönetimine candan teşekkür ederim dedi.Yaptığı duanın ardından etkinliğimiz sona erdi.

 

 

 

 

 

» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Sadece üyeler yorum yazabilir
Lütfen giriş yapın veya üye olun!.
 
< Önceki   Sonraki >