Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Kahvaltıya yüksek katılım. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalı Köy derneğinin geleneksel kahvaltısı 80 nin üzerinde bir katılımla Şazeli cafede yapıldı.

Kahvaltıya katılanlar arasında TİRDEF Genel başkan Sayın Haldun DOMAÇ, TİRDEF Başkan yardımcısı Sayın Kamil SAKAL, İsmail SOMUNCU, Hasan DÖNMEZ,

Kuskunlu köyü dernek başkanı Sayın Yaşar YILMAZ, Yön. Kur. Üyesi Sayın Ali YILMAZ,

Belen Köyü Dernek Başkanı Sayın Hilmi Somuncu katıldı.

Şazeli cafe 2013 kahvaltı

Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği başkanı Recep Karakoç kahvaltıya katılanlara teşekkür ettikten sonra, TİRDEF’İ Beşiktaş’ın Çarşı gurubuna benzeten ve her şeye karşı olduğunu vurgulayan Giresun aktüelin haberine de gönderme yaparak şunları söyledi. Tirdef sorumlu bir STK dur kimseyi memnun etmek için çaba göstermez.

Tirebolu’nun yararına ne varsa onu savunur,Tirebolu’nun aleyhine olan her şeyin kale gibi karşısına dikilir.Kendini kimsenin güdümüne sokmaz.Tirdef hiçbir siyasi partiyle illiyet bağı olmayan siyaset üstü bir STK dır.

Ticaret limanı adı altında Tirebolu balıkçı barınağına el koymak isteyenlerin gayelerini anlamaktan aciz kişilerin Tirdef’i suçlaması anlaşılır değildir. Tirebolu’ya Yurt, otel, pansiyon, yapmak istediler de Tirdef’mi engelledi. Kanalizasyon arıtma tesisi kuralım dediler de Tirdef’mi engel oldu dedi. Karakoç’un Konuşmasının ardından Tirebolu’daki gelişmeler hakkında bilgi vermesi için Tirdef genel başkanı Haldun Domaç kürsüye davet edildi.

Şazeli cafe 2013 kahvaltı

 

 

Tirebolu Balıkçı Barınağı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı projesiyle ticaret limanına dönüştürülmesi konusunda Haldun Domaç Tirebolu'ya yapılan hiç bir yatırıma karşı olmadıklarını belirterek biz yatırım yapılırken doğru yere yapılsın diyoruz. Yapılan yatırımların Tirebolu'nun cazibesinden ve geleceğinden bir şey almadan kazanım sağlamasını istiyoruz. Balıkçı barınağının Liman'a çevrilmesinde birçok hukuki hataların olduğunu belirten Domaç; Ayrıca iddia edildiği gibi limanda çok kişinin değil sadece 15 kişinin iş bulabileceğini bunlarında sadece 5-6 'sının Tirebolu’dan olabileceğini diğer kişilerin vasıflı ve teknik kişilerden oluştuğunu bunun en yakın örneğinin Giresun Limanı olduğunu söyledi. Tirebolu’nun geleceğinin Turizmde olduğunu söyleyen Domaç, Sayın Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'de böyle diyordu hatta turizm Giresun’da fındık'a bağlı tarımın önüne geçmeli diyordu. Ne değişti de Tirebolu'nun kalbine bu yatırım yapılmak isteniyor? Başka yer mi yok? Diye sordu. Tirdef genel başkanı Haldun Domaç bu projeye itiraz ettiklerini söyledi. Domaç son olarak; Liman’a karşı olmadıklarını büyük ve yeni bir limanın şehrin çıkışında bir yere yapılmasını ve bu limanın demiryoluna entegre olmasını istedi.Kahvaltılı toplantı saat 12:30 da sona erdi.
» Yorum yok
Şu anda hiç yorum yok.
» Yorumu Gönder
Sadece üyeler yorum yazabilir
Lütfen giriş yapın veya üye olun!.
 
< Önceki   Sonraki >

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 604
Haberler: 357
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9708310