Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

A blog of all section with no images
5.olağan genel kurulumuz Yazdır E-Posta
Yazar recep   

20 Mart 2011 Pazar saat 11-00 da dernek merkezimizde 5.Olağan genel kurulumuzu yaptık.

Genel Kurula ilgi beklenenin üstünde grçekleşti. Yaklaşık 55 kişinin katıldığı genel kurulda, Divan başkanlığına Kurucu Başkan Hasan KABACA Divan Kâtipliklerine Salih KARAKOÇ, Ayhan KILIÇ Seçildiler.

 

 

 

 

 

                             Divan heyeti yerini aldıktan sonra gündeme göre genel kurula devam edildi. Saygı duruşunun ardından Yönetim Kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu.

Faaliyet raporu hakkında Halil ÖZTÜRK söz aldı Yönetim kuruluna yaptıkları faaliyetlerden dolayı teşekkür edip köyün girişindeki ve halen bozuk durumda olan köy yollarının da yapılmasında derneğin öncülük yapmasını istedi.

Osman kılıç söz aldı Derneğe aidatlarımızı ödememiz gerektiğini derneğimiz aidatları aldığı takdirde daha çok işler başaracağına inandığını belirti ve hocanın deresindeki tarihi köprünün temizlenerek korunması gerektiğini söyledi.

Hasan BAYRAK Söz aldı derneğin yaptığı faaliyetlerden memnunluk duyduğunu bu kadar etkin bir derneğimiz var bizlerde desteğimizi artırıp köydeki patika yolların açılmasını ve yürünebilir duruma getirilmesini sağlayalım dedi.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

                         Ali KOÇ söz alarak evinin olduğu bölgeye yol almak istediğini derneğin ve köyümüzün ileri gelenlerinin bu konuda yardımcı olmasını istedi.

 Köyün sahilinin temiz ve köyün kontrolünde kalması için, köye ait vakıf arazileriyle ilgili bir planlarınınız var mı diye dernek başkanına soruldu.

 

 

 

 

 

 

 

                               Dernek başkanı Recep KARAKOÇ Genel kurula sorulan sorular hakkında bilgi verdi. Özellikle Köye ait vakıf arazilerinin yerlerini kadastro getirterek ölçtürmeye başladıklarını maddi durumlar el verildikçe bu işleme devam edeceklerini, Köyün sahilinin bir görevli belirlenerek korunması planlarının üç sene den beri olduğunu tek engelin mali durum olduğunu söyledi. Yalı köy ilkokulunun bahçe düzeni için dört bin liraya ihtiyacımız var bu parayı bulduğumuz an okulun bahçesini çevirerek koruma altına alacağız dedi. Osman kılıç’a teşekkür ederek bahsettiği köprüyü hemen temizletip koruma altına alacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                             Genel kurulda yönetime tek listeyle gidildi Civil Yalı köy derneği yine bir ilke imza atarak beş kişilik yönetimin üçüne bayan üye getirdi. Hiç vakit kaybetmeden yönetim kurulu ilk toplantısını yaparak görev bölümü yaptı.

BAŞKAN                               RECEP KARAKOÇ

BAŞKAN VEKİLİ                    NAİDE ORUÇ

GENEL SEKRETER                ZUHAL KÖSE

MUHASİP                             MUSTAFA ORUÇ

BAŞKAN YARDIMCISI          YURDAGÜL ORUÇ

 

1 Yorum
 
Duyuru Yazdır E-Posta
Yazar recep   
 

Sayın üyelerimizin dikkatine sitemizde kayıt bakım işlemleri yapılacağından4 Mart Cuma 22.00 - 5 Mart Cumartesi 18.00 saatlerde sitemiz kapalı olacaktır. Bilginizi rica ederiz.

Yorum yok
 
Genel kurul ilanı Yazdır E-Posta
Yazar recep   
  DUYURU 

 

Derneğimizin olağan genel kurulu  20 Mart 2011 saat 11 00 da beylerbeyi mahallesi şemsi efendi sokak no 75/1 adresinde dernek merkezimizde aşağıdaki gündemle yapılacaktır.

Not : Dernek yönetimine katılmak isteyen üyelerimizin dernek başkanlığına mürecaat etmelerini rica ederiz.                                              

 

 

 GÜNDEM

1.    AÇILIŞ VE YOKLAMA

2.KONGRE BAŞKANLIK DİVANI SEÇİMİ

3.SAYGI DURUŞU

4.    YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORUNUN SUNUMU VE MÜZAKERESİ

5.    DENETİM KURULU FAALİYET RAPORU OKUNMASI VE MÜZAKERESİ.

6.    YÖNETİM KURULU VE DENETİM KURULUNUN AYRI AYRI İBRASI

7.    TAHMİNİ BÜTCENİN GÖRÜŞÜLEREK ONAYLANMASI

8.    KONUKLARIN KONUŞMASI

9.    YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİNİN SEÇİMİ

10.  DİLEK VE TEMENNİLER

11.  KAPANIŞ.                                                                         

 

 

                                     BAŞKAN                                        

  Recep KARAKOÇ 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yok
 
Askerimizi uğurladık Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Barbaros KILIÇ ve Turgut KILIÇ Oğullarını dualar eşliğinde askere uğurladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kılıç ailesinin gurur gecesine Civil ve yalı köyü derneğimiz tam kadro katılırken hemşerilerimiz de Kılıç ailesini yalnız bırakmadı. Örf ve adetlerimizin hâkim olduğu gecede duygulu anlar yaşandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dernek başkanımız yaptığı kısa konuşmada “bu akşam burada Bedrin aslanlarını, çanak kalede düşmana geçit vermeye şanlı ecdadımızın torunlarını, Tirebolulu Hüseyin Avni Alpaslan’ın, Topal Osman’ın Torunlarını peygamber ocağına göndermenin gururunu yaşıyoruz Allah yar ve yardımcınız olsun dualarımız tüm vatan evlatları içindir.”Dedi ve Ömer kılıç 91/1 Isparta’ya Barış Kılıç 91/1 Bilecik’e uğurlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güle güle Barış,güle güle Ömer yolunuz açık olsun Allah sizin birlikte olsun.Kılıç ailesi Allah kavuştursun.Darası diyer anne babaların başına olsun.

Yorum yok
 
çotanaklardan Protesto Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Bank Asya 1. Lig’de 23. hafta oynanacak Giresun spor - Gaziantep Büyükşehir Belediye spor maçını yayıncı kuruluşun TRT6’da yayınlayacağını açıklaması tepkilere neden oldu.

  

 

                     Çotanaklardan Basın açıklaması 

Şanlı Giresun sporumuzun önümüzdeki hafta sahasında oynayacağı G.Antep B.B müsabakasının TRT 6 kanalından Kürtçe yayın yapılacağının açıklanmasını esefle karşılamış bulunmaktayız.

Marmaralı Çotanaklar Giresun spor Bağımsız taraftar grubu olarak; Müsabakanın Giresun ilimizde oynanacak olmasından ve ilimizin bahse konu kanalın yayınının hitap ettiği bölgeler dışında bulunmasından dolayı ayrıca ülkemizin geçmiş olduğu hassas çizgiler ışığında ilimiz insanının duygularının kışkırtılabilme ihtimallerinden münhasır yapılacak olan yayının memleketimize fayda getirmeyeceğini aksine bir provoke malzemesi olarak kullanılabileceği endişesiyle TRT kurumunun almış olduğu bu yayın kararı yanlışlığından vazgeçilmesi dileğindeyiz.

Şayet TRT Kurumu bu tavrını diretmekte devam ederse taraftar grubumuz olarak düşüncemiz; demokratik bir toplum olduğumuzdan bahisle, en demokratik hakkımız olan tepki gösterme hakkımızı kullanacağımızı ve ilgili kurumun hiçbir yayınını izlememe yönünde karar alacağımızı belirtmek isteriz.

Bizler ceddimiz Topal Osman Ağa ve eşrafının torunları, bu memleketin her bir karış toprağını kanıyla sulamış bir neslin torunları olarak, memleketimiz insanını keskin bir çizgiyle birbirinden ayıran ve toplumsal bir felakete yol açabilecek olan bu anlayışın son bulmasını; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi dili Türkçedir kavramından yola çıkarak maçın yayınının TRT nin diğer kanallarından birinden yapılmasını beklemekteyiz.

Kaldı ki; bir toplumu millet yapan 3 ana unsurdan birisi olan dil birliği ilkesinden yola çıkarak sizler hangi Kürtçeden yayın yapacaksınız. Çünkü yöreden yöreye değişen ve iki sınır illerindeki kişilerin konuştuğu bahse konu dilin bile birbirleriyle anlaşamadığı biliniyorsa sormak isteriz, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu…

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dili Türkçedir ve Giresun spor Türkiye’dir.

Yorum yok
 
TİRDEF'İN SEÇİMİ HALDUN DOMAÇ Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF) 2. Olağan kongresi İstanbul Altunizade Kültür Merkezi’nde yapıldı. 96 Delegeden 86.sının oy kullandığı kongrede 48 oy alan Haldun Domaç TİRDEF’in yeni Başkanı oldu.

 

 

 

 

 

 

TİRDEF’in ikinci kongresinde Divan Başkanlığı’na Yard. Doç. Dr. Ali Demir, kâtipliklere Hasan Karakaya ve Zekeriya Öztürk seçildi. Yönetimin faaliyet raporu Genel Başkan Vekili Haldun Domaç tarafından okundu ve yeni seçilecek yönetime başarılar dileğinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

Domaç, Listesi şu isimlerden oluştu; Yönetim Asil Liste; Haldun Domaç (Tirebolu Çevre), Hasan Kaya (Danışman), Kamil Sakal (Kovanpınar), Hasan Dönmez (Kuskunlu), İsmail Somuncu (Belen), Recep Karakoç (Civil-Yalı), Telat Öztürk (Pendik Tirebolu), Dilek Çol (Tirebolu Eğitim), Necati Yılmaz (Zeytinburnu Tirebolu), Ertuğrul Keşmer (TİŞHAT) Yönetim Yedek Liste; Emine Aslanoğlu, Osman Güneş, İsmail Demirel, Mustafa Aydın, Hilmi Somuncu, V.Nedim Küçük, Yasin Kocaman, İsmet Rizeli, Gülhan Turan, İsmail İsmailoğlu.Denetleme Kurulu Asil Üye; Hamdi Aydın, İsmail İslam, Zekeriya Öztürk, Yedek Liste; Mevlüt Bayrak, Sayım Tekin ve Salih Gökçe,

 

 

 

2 Yorumlar
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 81 - 90 Toplam 134