Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

A blog of all section with no images
TİRDEF'DEN DUYURU Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

Derneğimizin de Üyesi Olduğu TİRDEF Sivil toplum kuruluşuna yakışır ciddiyette üzerine düşeni yapmaya devam ediyor.

Giresun uzun arayışlar sonunda çöpünü dökeceği yeri buldu!

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin; “Bu iş kesinlikle olacaktır” diyerek, Görele’nin Aydınlar Beldesi’nde “Katı Atık Bertaraf Tesisi” nin yapılacağını söyleyip harekete geçti.

Peki, bu belde ile çevresini Sayın Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ne kadar tanıyor? Ya da ona bu konuda yol gösterenler tesisin kapsama alanı içine giren Tirebolu’nun köylerinin de bulunduğu o bölgeyi ne kadar tanıyor?

Şimdi önce bunu anlatalım; Dünyanın en kaliteli fındığı Giresun’da, Giresun’un en kaliteli fındığı Tirebolu’nun Karakaya Bölgesi’nde yetişir.

Keza aynı şekilde bugün Türkiye’nin çay denilince aranan markası haline gelen 42 Numara Tirebolu çayı da “Karakaya Bölgesi”nde yetişir.

Sayın Valimiz, bu “Karakaya Bölgesi” neresi biliyor musunuz? Harşıt Vadisi ile Çömlekçi Deresi arasında kalan bölgenin adı. Başka bir söyleyişle bugün Sayın Valimizin; “Bu iş kesinlikle olacaktır” kararlılığıyla buyruk verdiği tesisin yapılacağı yerin merkezi…

Yani Giresun ilinin, Piraziz’den, Eynesil’e kadar çöpünü toplayıp, getirip, fındığın ve çayın en kaliteli üretim alanı olan bölgeye dökecek. Bunun sorumluluğu Sayın Valimiz Şahin’le birlikte kimler üstlenecek merak ediyoruz. Bu fikri uygulamaya geçiren kişilerin hepsinin ismini birer birer öğrenmek istiyoruz.

Çünkü bugün bu işe imza atıp, yol gösterenler yarın kamuoyunun önünde hesap vermek zorunda kalacaktır. Şunu kimsenin unutmaması gereklidir; Valilik görevi geçici bir hizmettir ama Giresun’da bu kararın alınmasına neden olanların gidebilecekleri bir yer olmayacaktır.

5 köyün zirvesi (  Mursal, Danışman, Cimide, Karakeş ve Kovanpınar) ile 16 köyün su havzasına “Katı Atık Bertaraf Tesisi” yapmak, en basitinden insan yaşamını hiçe saymak, tehlikeye atmaktır.

Çöp tesisi yapmak için, yoğun yerleşim alanları bulunan bir bölgeyi seçmekte anlaşılabilir ve akılla izah edilebilir bir durum değildir.

Sayın Vali Dursun Ali Şahin; “Tesisin buraya kazandırılması demek beldenin çok şey kazanması demektir” açıklamasını yaparken ne demek istemektedir. Kazanılan Orman arazisi üzerine çöp tesisi yapılarak doğal yaşamın dengesinin bozulması mıdır?

Bir yaban domuzuna zarar verildiği için gözaltına alınan insanlar haberlerde yer alırken, devlet eliyle doğal hayatın dengesini bozup, Karaca ve yaban domuzu gibi hayvanların yaşam alanlarını çöp yuvasına çevirmenin ne tür kazanımı vardır. (Bizim bilmediğimiz neler olabilir acaba?)

Ayrıca çöplerin taşınması için kullanılması düşünülen Kovanpınar- Danışman grup yolu üzerinde onlarca çöp kamyonunun sularının oluşturacağı pisliği görmeyenlerin hesabı nedir?

Özetle “Katı Atık Bertaraf Tesisi” Görele-Tirebolu kesişme noktası olan Aydınlar Beldesine yapılamaz. Yapılmayacak. Nedenlerini başlıklar altında bir kez daha sıralayalım ve bu konuda her türlü mücadeleye hazır olduğumuzu vurgulayalım;

Neden Yapılamaz?

1-Bölge dünyanın en kaliteli çay ve fındığının yetiştiği bölgedir.

2-Tesisin yapılacak yer 5 köyün zirvesi ve 16 köyün su toplama havzasıdır.

3-Çöplerin taşınacağı alan ve çöp toplama alanı yerleşim yerlerinin içinde bulunacaktır. Bu insan ve hayvan sağlığını tehdit edecektir.

4-Çöp toplama alanı orman arazisidir. Orman arazilerinin korunması Çevre ve Orman Bakanlığı’nın güvencesi altındadır.

5-Doğal yaşamın dengesi bu tesis nedeniyle bozulacak. Hayvanları doğal yaşam ortamları yok olacaktır.

6-Bu bölgenin siyaseten seçildiği gölgesi tesisin üzerindedir.

Sonuç olarak; Kızılderililerin şu atasözünü başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese bir kez daha hatırlatalım“Bu topraklar bize atalarımızdan miras kalmadı, biz bu toprakları torunlarımızdan ödünç aldık."

Onlara tertemiz, yaşanabilir doğal güzellikler bırakmak istiyoruz. Bunun için yapılması gereken her şeyi yapacağız.

 

TİRDEF YÖNETİM KURULU

 

Yorum yok
 
Vefat Başsağlığı Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Civil Köyü Görpeli mahallesinden  MUSTAFA ÖLÜÇ'ÜN eşi,Sabri ve Hamza ölüçün annesi Safinaz Ölüç hayatını kaybetmiştir.Merhumeye Allahtan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

1 Yorum
 
Kandil Yazdır E-Posta
Yazar recep   
Müslüman aleminin Mübarek regaip kandilini ve üç aylarını tebrik eder tüm insanlığa barış, sükunet,huzur getirmesini dileriz. Yorum yok
 
Boğaz da civil yalı köy rüzgarı esti Yazdır E-Posta
Yazar recep   
Tirebolu Civil Yalı köy derneği düzenlediği boğaz turuyla hemşerilerine unutulmaz bir gece yaşattı. 12 Mayıs 2012 Cumartesi gün saat 18:30 Eminönü 19:00 Üsküdar’dan hareket eden gemi fasıl eşliğinde ve kemençe sanatçımız Mahmut Uzunöner eşliğinde muhteşem bir gece yaşattı. Fener bahçe Galatasaray maçına denk gelen etkinliğe yaklaşık iki yüz kişi katıldı.Boğazın eşsiz güzelliği fasıl ve kemençeyle birleşince muhteşem bir eğlence yaşandı. Etkinliği gerçekleştirmemizde bizlere destek olan; Sayın Ayhan KILIÇ, Hüseyin BEŞLİ, Avni Küçük, Veysel Nedim KÜÇÜK, Salih KARAKOÇ, Abdullah KEÇECİ, Güngör KARTAL, Baner TURAN, Özcan BEŞLİ’YE Katkılarından dolayı Teşekkür ederiz. Bu etkinliğin hazırlanmasında, mutfağında olan Yönetim kurulu ve kadın kolları üyelerimiz; Sayın Ayten SARAÇOĞLU, Meliha DURSUN, Mevlüt BAYRAK, Osman KILIÇ, Naide ORUÇ, Yurdagül ORUÇ, Zuhal KÖSE ve Mustafa ORUÇ’A özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.Gecemizin resimlerini ileriki günlerde sitemize görebilirsiniz. Yorum yok
 
Boğaz turu. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

Geleneksel gecemizi bu yıl boğaz turu olarak yapma kararı aldık.400 Kişilik bir tekneyle 12 Mayıs cumartesi gün saat 19:00-23:00 saatleri arasında fasıl ve yerel müzik eşliğinde unutulmaz bir gece geçirmeyi planlıyoruz.

Uzun ve soğuk geçen kışın yorgunluğunu ve stresini dillere destan olan İstanbul boğazı turuyla geride bırakacağız.

Muhteşem olacağını umduğumuz Gecemizin biletleri 25 TL olarak satışa çıkartılmıştır.

Teknelerde sayının çok önemli olduğu ve sayı harici katılımcı alınamayacağı için katılacak olan hemşerilerimiz biletlerini nisan sonuna kadar dernek yetkililerinden almaları gerekmektedir.

Tüm hemşerilerimizden bu etkinliği gerçekleştirmek ve unutulmaz kılmak için desteklerini bekliyoruz.

  

Yorum yok
 
3.Tirebolu kültür günleri. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

*Kültür Sanat Günleri saat 11.00’da başlayacak ve etkinlikler içinde yer alacak panelin konusu “Tirebolu Demiryolu” olacak

*Bu yılki etkinlikte Milli Mücadelenin Tirebolulu Müftüsü Hoca Ahmed Necmeddin Efendi anılacak.

Geleneksel Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri için geri sayım devam ediyor. 29 Nisan 2012 Pazar günü Kağıthane Belediyesi Meclis Salonu'nda saat 11.00'da gerçekleşecek açılış töreniyle start alacak 3. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde birbirinden çarpıcı etkinlikler yer alacak.

3. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri'nde gerçekleşecek etkinliklerden panelde “Tirebolu Demiryolu” konusu masaya yatırılacak. Bu panelin moderatörlüğünü TİRDEF eski başkanı Prof. Dr. Halit Keskin yapacak.

 

İlk ikisinde Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan ve Amiral Şükrü Okan’ın anıldığı Kültür Sanat Günleri’nde bu kez, Kuvayı Milliyeci Müftü olarak bilinen ve Milli Mücadele'de gösterdiği örnek davranışlar nedeniyle takdir toplayan Tirebolulu Müftü Hoca Ahmed Necmeddin Efendi anılacak.

 

Kültür ve Sanat Günleri'nde bu yıl Giresun Türküleri dinletisi içinde ilk kez Tirebolu türküleri de icra edilecek.

 

TİRDEF Genel Başkanı Haldun Domaç konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Tirebolulu ve Giresunlu tüm hemşerilerimizi bu etkinliğe davet ediyoruz” dedi.

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 41 - 50 Toplam 134