Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

A blog of all section with no images
Dünya Kadınlar Günü Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

Dünya Kadınlar Günü

Sokak ortasında, insanların içinde, market içersinde, dövülen, yedi sekiz yerinden bıçaklanan, evinde çocuğunun gözleri önünde darp edilen, boğazı kesilen, fiziki değişime uğrayan, engelli kalan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Mahkeme önünde üzerine bir şarjör mermi boşaltılan kadınlar, çocuklarından ayrılamamak için her türlü zulüme boyun eğen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Eşinden yediği dayaktan devlete sığınan, devlet tarafından korunamayıp hastanede, karakol önünde, çarşıda, mahkeme kapısında vurulan, saçından sürüklenen, dövülen öldürülen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kocası tarafından Sekiz yerinden bıçaklanan, hâkimin öldürücü darbe yok gerekçesiyle kocası tutuksuz yargılanan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Yüzü gözü mos mor olmuş vücudunda çeşitli kırıklar olan korkudan ağzını açamayan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Güvenini yitirmiş sokağa üç yaşında erkek çocukla çıkan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Ömründe bir kez dışarıda yemek yemeyen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Hiçbir sosyal güvenceye sahip olmadan yıl on iki ay ağır ev işçisi olan, ANNE OLAN kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun

Devletin çeşitli makamlarında görev yapan ve görevi kadına şiddeti önlemek olan, kırmızı halılarda yürüyen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Sizleri; anne, sevgili, eş, yar, diye sömürenlere lanet olsun.

Kadına karşı yapılan şiddete Kamu vicdanını rahatlatacak yasaların bir an önce çıkarılması dileğiyle Kadınlar günü kutlu olsun.

 

Yorum yok
 
Balıkçı barınağının limana dönüşmesine itiraz ettik Yazdır E-Posta
Yazar recep   
Tirebolu’muz böyle olmasın diye itiraz ettik

 

deniz kirliliği

 

Tarih:25.02.2013

Konu: İtiraz

Sayı:2013/1

 

 

T.C.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Giresun Valiliği Çevre ve Şehircilik

İl Müdürlüğü / GİRESUN

            -Bakanlığınız tarafından Tirebolu Balıkçı Barınağının, ticaret limanına dönüştürülmesine yönelik projenizi inceledik. Bu projenin Tirebolu’ya büyük zarar vereceğini düşünüyor, Tirebolu Civil ve Yalı Köyleri sos. Yrd. Derneği olarak karara itiraz ediyoruz.

İtiraz gerekçelerimiz ise şöyledir;

-Hazırladığınız proje, kentin sahip olduğu tarihi değer olan St. Jean (Tirebolu ) kalesinin zarar görmesi ve gölgelenmesine neden olacaktır.

-Tirebolu’da bir ticaret limanı inşa edilecekse kentin dokusunu bozmadan şehrin dışına yapılmalıdır. Nitekim yeni yapılan liman ve tersaneler kentlerin 10 kilometre dışına yapılmaktadır.(Bakınız Ünye Tersane ve limanı)

-Tirebolu’nun şehirleşme yapısı (Dik yamaca kurulmuştur) balıkçı barınağının ticaret limanına dönüşmesi ile çevre, gürültü ve görüntü kirliliği oluşturacaktır.

-Tirebolu şehrinin yapısı gereği tek düz olan köyleriyle ulaşımın sağlandığı ve alış verişin yapıldığı, Tirebolu Halkının sosyal yaşantısının en yoğun olduğu caddesi, kamyon ve iş makinelerinin seyir yaptığı yer olacaktır. Kadıköy için Bağdat Caddesi ney ise, Beyoğlu için taksim ney ise Tirebolu için de plajdan başlayıp kör limana kadar olan cadde odur.

 -Tirebolu’da balıkçı barınağının, ticaret limanına dönüştürülmesi kararı alınırken, ÇED raporu hazırlanmamıştır.

-Karar henüz kesinleşmemişken, barınağın bir kısmının tel örgülerle çevrilmesi, işgal edilmesi yasalara uygun değildir.

-Tirebolu Balıkçı Barınağı’nın ticaret limanına dönüştürülmesi rantabl bir yatırım değildir. Çünkü 40 kilometre uzaklıkta Giresun Limanı bulunmakta, Bu liman yüzde 5 kapasiteyle çalıştığı için atıl durumdadır. Bu limana işlerlik kazandırmak, devleti (demiryolu Tirebolu’ya gelene kadar) ağır bir mali külfetten kurtaracaktır.

-Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Doğu Karadeniz Turizm Master Planı” hazırlatmış ve Barlas Müşavirlik Şirketi tarafından hazırlanan raporda,

Tirebolu, bölgenin en önemli turizm merkezi olarak gösterilmiştir. Tirebolu’nun Amasra’yla doğal çevre, kültür varlıkları bakımından birebir örtüştüğü raporda yer almıştır. Böyle bir ilçenin kalbine ticaret limanı yapılması, turizm açısından ilçenin geleceğini yok edecektir.

-Sonuç olarak, bu hatalı karara, mahkeme hakkımızı saklı tutarak, yönetim kurulumuzun aldığı 17 Şubat 2013 tarih 135 numaralı kararımız çerçevesinde süresi içinde (31.01.2013- 28.02. 2013) itiraz ediyor, bu hatalı karardan dönülmesini bekliyoruz.

Saygılarımızla.

 deniz kirliliği

 

Tirebolu’muzun böyle kalması için mücadelemiz devam edecek.

Recep KARAKOÇ

Tirebolu Civil Ve Yalı Köy Dernek Başkanın

 

Ek. Yönetim Kurulu Kararı. 

Yorum yok
 
Kahvaltıya yüksek katılım. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalı Köy derneğinin geleneksel kahvaltısı 80 nin üzerinde bir katılımla Şazeli cafede yapıldı.

Kahvaltıya katılanlar arasında TİRDEF Genel başkan Sayın Haldun DOMAÇ, TİRDEF Başkan yardımcısı Sayın Kamil SAKAL, İsmail SOMUNCU, Hasan DÖNMEZ,

Kuskunlu köyü dernek başkanı Sayın Yaşar YILMAZ, Yön. Kur. Üyesi Sayın Ali YILMAZ,

Belen Köyü Dernek Başkanı Sayın Hilmi Somuncu katıldı.

Şazeli cafe 2013 kahvaltı

Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği başkanı Recep Karakoç kahvaltıya katılanlara teşekkür ettikten sonra, TİRDEF’İ Beşiktaş’ın Çarşı gurubuna benzeten ve her şeye karşı olduğunu vurgulayan Giresun aktüelin haberine de gönderme yaparak şunları söyledi. Tirdef sorumlu bir STK dur kimseyi memnun etmek için çaba göstermez.

Tirebolu’nun yararına ne varsa onu savunur,Tirebolu’nun aleyhine olan her şeyin kale gibi karşısına dikilir.Kendini kimsenin güdümüne sokmaz.Tirdef hiçbir siyasi partiyle illiyet bağı olmayan siyaset üstü bir STK dır.

Ticaret limanı adı altında Tirebolu balıkçı barınağına el koymak isteyenlerin gayelerini anlamaktan aciz kişilerin Tirdef’i suçlaması anlaşılır değildir. Tirebolu’ya Yurt, otel, pansiyon, yapmak istediler de Tirdef’mi engelledi. Kanalizasyon arıtma tesisi kuralım dediler de Tirdef’mi engel oldu dedi. Karakoç’un Konuşmasının ardından Tirebolu’daki gelişmeler hakkında bilgi vermesi için Tirdef genel başkanı Haldun Domaç kürsüye davet edildi.

Şazeli cafe 2013 kahvaltı

 

 

Yorum yok
Devamı...
 
Geleneksel kahvaltımız. Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

Derneğimizin Geleneksel Kahvaltısı Bu yıl 24 Şubat Pazar Gün Saat 10:30 da Kısıklı Alman Hastanesi Yanı ŞEZALİ Restoranda Yapılacaktır.Tüm hemşehrilerimiz davetlidir. 

Yorum yok
 
Genel kurul İlanı Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Genel kurul İlanı

Derneğimizin 6. Olağan Genel kurul Toplantısı 03.03.2013 Pazar Gün Saat 11: 00 da Beylerbeyi mahallesi şemsi efendi sokak no 75/1 Küplüce/Üsküdar Adresinde Aşağıdaki gündemle yapılacaktır. İlk Toplantıda yeter çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantı aynı gündem, aynı adreste 10/03/2013 Pazar gün Saat 11.00 yapılacaktır. Köyüne sahip çık oyunu kullan

 Gündem

1-Açılış ve yoklama

2-Divan heyetinin seçimi

3-Saygı duruşu

4-Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi.

5-Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibrası

6-Tahmini Bütçenin görüşülerek onaylanması

7-Yeni Yönetim Kurulu ile denetim Kurulu Asil ve Yedek üyelerinin seçimi.

8- Federasyon kurmaya, Kurulu federasyon ve konfederasyona üye olmaya, temsilci, delege atamaya, Yönetim kuruluna yetki verilmesi

9-Dilek ve temenniler

10-Kapanış.

Tüm hemşerilerimizi Genel kurulumuza bekliyoruz.

Yorum yok
 
Tireboluya liman yapılmasına kim karşı? Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

Tirebolu’ya liman yapılmasına kim karşı çıkıyor?

Sayın hemşerilerim yaklaşık yirmi beş yılını limanlarda geçiren bir Tirebolulu, Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği başkanı olarak liman konusunda görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Değerli hemşerilerim bazılarının resimlerini paylaştığı limanlara giden o limanlarda yaşamış birisi olarak liman Tirebolu’ya ne kazandırır ne kaybettirir?.. Tirebolu’da fabrika, sanayi ya da ithalat ihracat potansiyeli olsaydı Tirebolu’ya bir limanın yapılması kaçınılmaz olurdu. Yapılacak limanında yerinin iyi seçilerek şehrin yaşanabilirliğini zora sokmayacak bir yere yapılması konusunda, Tirebolu İletişim Fakültesinin kurulmasında nasıl gayret ettiysek aynı gayreti gösterirdik.

Sizleri şöyle bir düşünmeye davet ediyorum. Gözlerinizi kapatın arkanıza yaslanın ve düşünün Limanda yükleme boşaltma yapan gemilerin yükünün dökme çimento, gübre, kömür vs olmasını bir yana bırakın, gemilerin çil, çil dökme Cumhuriyet altını taşıdığını düşünün limana giren çıkan kamyonları güzelim Tirebolu’nun ciğerinde seyir yaptıklarını düşünün Tirebolu’dan doğuya ve batıya giden kamyonların, kasbada, plajlarda yarattığı trafik ve gürültü stresini düşünün. Değerli Tirebolulular biz bu olumsuzluklara karşıyız. Tirebolu’nun geleceği turizmdir mevcut balıkçı barınağının yat limanına dönüşmesi Tirebolu’ya büyük kazanç sağlayacaktır.

Değerli hemşerilerim biz limana değil balıkçı barınağının limana çevrilerek Tirebolu’nun tarihi ve doğal güzelliğinin mahvedilmesine karşıyız. Birileri iktidara gelince liman vadinde bulunuyor. Daha önceleri de Kayseri’ye liman yapma vadinde bulunanlar da olmuştu. Bu zihniyet STK ları ileriyi görmemekle suçluyor, bu zihniyet bizleri Tirebolu’ya yapılan yatırımları engellemekle suçluyor. Size bir örnek vermek istiyorum.

İDO Yeni kapı Mudanya arasına hızlı feribot seferleri koydu, Mudanya (güzel yalı)yazlık bir yer tıpkı Tirebolu gibi hızlı feribotlar yazın günde yaklaşık bin aracı güzel yalının böğrüne indiriyor bu araçların güzel yalıya hiçbir faydası yok transit olarak gidecekleri yere gidiyorlar. Feribot saatlerinde kasabanın içerisi felç oluyor feribotun yaptığı dalgalar plajlarda ve kıyılarda tahribata sebep oluyor. Güzel yalı sakinleri İzmir, Bursa ve civar illere giden araçların yükünü çekiyor. Tirebolu’ya da civar illerin yükünü kamyonlarla taşıtmayı reva görenler bizleri yapılan yatırımları engellemekle suçluyorlar.

Tirebolu’ya otel yapın, yurt yapın, turistik tesis yapın. Tirebolu’ya yedi tur uğramakta alt yapıyı geliştirin daha fazla turların gelmesini sağlayın bakın bakalım size kim köstek oluyor.

Biz Tirebolu’ya liman yapımına karşı değiliz aksine tam destek veriyoruz. Biz yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü Tirebolu’nun balıkçı barınağının limana çevrilmesine karşıyız. Liman iş olanağı getirecek diyerek insanları hassas noktasından vuranları Giresun Limanına bakmalarını tavsiye ediyorum. Merak ediyorum balıkçı barınağının liman yapılarak Tirebolu’ya katkısı ve iş imkanı olacak diyenleri neye göre bunu söylüyorlar.Bir tek kamyoncular kooperatifini anlıyorum onlar için iş imkanı doğabilir.Onlarında belirttiğim bu olumsuzluklara hayır diyemeyeceğini umuyorum.

TİREBOLUYA LİMANA EVET, BALIKÇI BARINAĞININ LİMANA DÖNÜŞMESİNE HAYIR.

 

Civil Yalı Köy Derneği

Yönetim kurulu

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 21 - 30 Toplam 134