Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

A blog of all section with no images
GENEL KURUL İLANI Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalı Köyleri Yardımlaşma Derneği

8.Olagan genel kurul ilanı

Derneğimizin 8.olağan genel Kurulu ilk toplantı 19.03.2017 Pazar gün saat11:00’da Beylerbeyi Mahallesi Şemsi Efendi Sokak No 75/1Üsküdar/İstanbul Adresinde Aşağıdaki Gündemle yapılacaktır.

Toplantı Yeter sayısı sağlanamadığı Takdirde 26/03/2017 Pazar gün Aynı saate, adres ve aynı gündemle Yapılacaktır.

 

 

GÜNDEM 
1. Başkan Açılış Konuşması 
2. Divan Başkanı ve üyelerin seçimi 
3. Şehitlerimiz ve devlet büyüklerimiz için saygı duruşu. 
4. Varsa Gündem önerilerinin alınması, gündemin kabulü. 
6. Dernek kongre Dönemi yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması. 
7. Dernek Kongre Dönemi Denetleme Kurulu faaliyet raporunun okunması 
8.Yönetim Kurulu ve Denetleme kurulunun ayrı, ayrı ibrası. 
10. Dernek organlarına aday olacakların liste ve bireysel başvurularının alınması. 
11. Derneğin organlarının (yönetim kurulu, denetleme kurulu, asıl ve yedek üyelerinin ) seçimi. 
12.Yönetim Kuruluna Federasyon Kurmaya Kurulu Federasyona Delege Atamaya yetki verilmesi.

 

13-Dilek ve temenniler ve kapanış.

 

YÖNETİM KURULU 

Yorum yok
 
5.Tirebolu Kültür günleri Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 5’incisi bu yıl 11 Mayıs 2014 Pazar günü Esenler Nene Hatun Kültür Merkezi’nde yapılacak.

TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 5’incisi bu yıl 11 Mayıs 2014 Pazar günü Esenler Nene Hatun Kültür Merkezi’nde yapılacak.

5. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde Tirebolu’nun geleneksel kültürü çeşitli etkinliklerle tanıtılırken, Tirebolu’nun yetiştirdiği değerlerden ikisi bu yıl da anılacak ve isimlerinin gelecek kuşaklara iletilmesi sağlanmış olacak.

Yeni hizmete giren Esenler Nene Hatun Kültür Merkezi’nde organize edilecek Kültür ve Sanat Günleri’nde bu yıl “Turizm” konusunda bir panel yapılacak. “Tirebolu ve Turizm” temasının ele alınacağı panelde Tirebolu’nun turizmle gelişmesi için yapılması gerekenler uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

Tirebolu Günleri’nde her zaman olduğu gibi geleneksel yemek kültürü ikramlarla tanıtılırken, fotoğraf ve resim sergileri ile İstanbul’da Tirebolu ruhu yaşatılacak.

Giresun Yöresi Halk Müziği ve Halk Oyunları gösterileri konukların memleket özlemini gidermesini ve coşkulu dakikalar geçirmesini sağlayacak.

Bu yıl 11 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak Tirebolu Günleri’ne Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak katılıp, destek verecek.

Etkinliğimize tüm Giresun ve Tirebolulular ile dost ve konuklarını davet ediyoruz.

 

http://www.tirdef.com.tr

 

Yorum yok
 
Geleneksel kahvaltımız Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Civil köy &Yalı köy derneği geleneksel kahvaltısı Kirazlı tepe yaşam merkezinde eşine az rastlanır bir katılımla gerçekleşti. Yüz kişinin katıldığı kahvaltıda TİRDEF Genel başkanı Sayı Haldun  Domaç, başkan yardımcısı Sayın Ali yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Osman kuzu davetliler arasındaydı.  

Köyün ve Tirebolu’nun sorunlarının görüşüldüğü ve yapılan dernek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

Dernek başkanı ve TİRDEF Genel sekreteri Recep Karakoç yaptığı selamlama konuşmasında  bu kalabalık katılımdan dolayı teşekkür ederek üyelerimiz istiyorsa bizde yönetim olarak üzerimize düşeni yaparız, bu fotoğraftan anlaşılıyor ki köylümüz her şartlarda bir birini görme hasbıhal yapma arzu ve isteğinde bu durum bizi daha da kamçılıyor, inşallah Nisan ayı içersinde gecemizi de yapacağız dedi.

Yetmez ardından havalar ısınınca piknik yapacağız ben bu gün bu katılımı görünce bize yakışır, yalnız bize ait bir piknik alanı araştıracağım dedi.

Yalı köye kazandırdığımız tarihi köprünün ardından civil köyünde de tarihimize sahip çıkarak görpeli mahallesinde patika yol üzerinde olan tarihi çeşmeyi de korunması gereken tabiat varlıkları arasına aldırdık dedi. Kahvaltımıza İstanbul dışında olduğu için katılamayan İsmail KABAC, Cavit KARTAL, Salih KARAKOÇ ve Rahtsızlığından dolayı Kurucu Başkanımız Hasan KABACA Telefonla arayarak tüm katılımcılara selamlarını ileterek gönüllerinin orada olduğunun bilinmesini istediler.

 kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

TİRDEF Genel başkanı Haldun Domaç yaptığı konuşmada; öncelikle sizleri kutluyorum, derneğinize ve yönetim kuruluna sahip çıkıyorsunuz bu katılım inanılmaz bir katılım bu durum bizleri mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzun göstergesi oluyor dedi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

TİRDEF’İN Tirebolu için yaptığı projeleri anlatan Genel başkan Tirebolu limanının arka tarafına, pazar kurulan alana kültür merkezi, havuzlu düğün salonu, konferans salonu, çay bahçeleri, butik otelinde içinde bulunduğu büyük bir projeyi açıkladı. Bu proje Tirebolu’yu elli yıl ileri götürecektir dedi.

Harşit vadisi HES projesine de değinen DOMAÇ; biz HES e karşı değiliz, biz HES projesinin tünellerle yapılmasına karşıyız. Biz Tirebolu’yu çöle çevirmek isteyen, su havzalarını kurutacak olan projeye karşıyız.

Bizim savunduğumuz ve olması gereken, projenin orijinal hali “Tirebolu HES Projesi olan ve 1978 yılında DSİ tarafından hazırlanan “Doğu Karadeniz Harşit Projesi Yapılırlık Raporu”nda, Harşit Çayı üzerinde Tirebolu Barajı yapılarak elektrik üretilmesi planlanmıştır

Ancak Kasım 2008 tarihli raporda ikinci formülasyona geçilmiş ve regülatörlü tünel tipi bir projeyle Tirebolu HES projesinin yapılması ile enerji üretimi ön görülmüştür.

Yüklenici firma ikinci formülasyonu yapmak istemektedir. Bunun yegâne sebebi baraj gölü yapımı nedeniyle ortaya çıkacak kamulaştırma bedelidir. Oysa 61 milyon 200 bin TL’lik kamulaştırma bedelinden kaçılırken 145 milyon 769 bin 040 TL’lik üretim kaybı yaşanacaktır.

Ayrıca maddi konulardan daha önemlisi, çevresel (susuzluk, kuraklık gibi) sosyal, kültürel, ekolojik, biyolojik, tarımsal kayıpların bedeli dikkate alınmamıştır.

Hiç şüphe yok ki ülkemizin yenilenebilir enerjiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle TİRDEF olarak Tirebolu HES projesinin yapılmasına karşı değiliz ama havza planlamasının doğru yapılması, çevrenin ve devletin bu projelerden zararlı çıkmaması en büyük beklentimizdir.

Bu çerçevede yüklenici firmanın kendisi adına daha karlı olduğu için tercih ettiği ikinci formülasyondan vazgeçilerek, baraj gollü projenin uygulanmasının Tirebolu başta olmak üzere bölge için yararlı olacağını inanıyoruz dedi.

Arif Hocamız söz alarak Hemşerilerimizi böyle bir organizasyon yaparak bir araya getiren dernek yönetimine candan teşekkür ederim dedi.Yaptığı duanın ardından etkinliğimiz sona erdi.

 

 

 

 

 

Yorum yok
 
Vefat ve Baş sağlığı Yazdır E-Posta
Yazar recep   
12 Mayıs 2012 Boğaz gezisi

 

İsmail kılıç'ın Babası Mustafa Kılıç Vefat etmiştir. Cenazesi 02.01.2014 Perşembe gün ikindi namazına müteakip Karaca Ahmet şakirin caminden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan Rahmet Başta ailesi olmak üzere yakınlarına baş sağlı ve sabırlar dileriz

Yönetim Kurulu

Yorum yok
 
Tarihi çeşmemiz tescillendi Yazdır E-Posta
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalıköyü Yardımlaşma Derneği köy patika yolu kenarında özel mülkte bulunan ve suyu kesilen asırlık tarihi çeşmeye sahip çıktı.

 

 

Dernek Başkanı Recep Karakoç konuyla ilgili yaptığı açıklamada; yazın köye gittiğimde bana elli altmış imzalı bir dilekçe verdiler, çeşmenin suyunun başkaları tarafından alındığını, çeşmede su olmadığını bildiren ve suyun tekrar çeşmeye bağlanması yönünde çalışma yapmamız istendi. Bunun üzerine hemen çeşme hakkında bilgi toplayarak, önce bu çeşmenin tarihini, kimin tarafından, kaç yılında yapılmış olduğunu araştırdık 

 

çeşme

 

 

Hasan Bahçeci’nin anlattığına göre çeşmeyi Kara taş ustası olan dedesi Yahya Bahçeci otuz yaşlarında yapmış. Buda bize şunu göstertiyor bu çeşme bin sekiz yüzlü yılların onlarına doğru yapılmış. Çeşmenin yapılışı tamamen el işçiliği, taşlar elle şekillendirilmiş, Çeşmenin su havuzu Karataş oyularak yapılmış bu vesile ile suyun dışarı sızması önlenmiş.

 

 

çeşme

 

 

Bu eserin korunması gerektiğine inandığımız için hemen yaptığım sözlü araştırmayı da ekleyerek Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğüne bir yazı yazdım. Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü ekipleri geldiler incelediler ve kurul çeşmemizin Korunması gereken tabiat varlığı Olduğuna karar verdi. Artık çeşmemiz koruma altına alındı. Bundan dolayı çok mutluyuz umarım çeşmenin suyunu alanlar cezai bir durumla karşılaşmadan suyu tekrar çeşmeye bağlarlar. Aksi durumda korunması gereken tabiat varlığına zarar vermiş olurlar.

Bizim amacımız çeşmeyi korumak, tarihimize sahip çıkmaktır. Civil Yalıköy Derneği önceki yılda hocanın deresi diye bilinen dere üzerindeki tarihi Kemer Köprüyü koruma altına alınmasını sağlamıştı. 

Yorum yok
 
Kıdem tazminatına sahip çık Yazdır E-Posta
Yazar recep   

 

Kıdem tazminatına sahip çık

Çalışan kesimi yakından ilgilendiren kıdem tazminatı konusu, Hükümet kıdem tazminatından çalışanların %8 yararlanıyor diğer %92 kısım yararlanamıyor gerekçesiyle kıdem tazminatlarına bir düzenleme çalışması yapıyor.

Kıdem tazminatı yasa tasarısını kim istedi bilemiyorum fakat tasarının içeriğinden istek sahibinin sermaye kesimi olduğu açıkça anlaşılıyor. Bu istek işçi kesiminin isteği değil. Çalışma bakanı Faruk Çelik bu yasaya duyulan ihtiyacı şöyle anlatıyor; Çalışanların büyük bir kısmı çeşitli sebeplerden dolayı, mevsimlik işçiler vs. kıdem tazminatından faydalanamıyor, herkesin kıdem tazminatından yararlanması için bu yasayı yapmamız gerekiyor, yapılan düzenlemeden sonra bir gün çalışanda kıdem tazminatı alabilecek diyor.

Ortalıkta Taslakla ilgili Bir takım senaryolar dolaşıyor, kazançlar ve kayıplar, şartlar, şurtlar, kıyaslamalar yapılmakta.

Mevcut sistemde on yıl asgari ücretle çalışan bir işçi yaklaşık 11.000 lira kıdem tazminatı alacakken bu miktar yeni yapılması istenen düzenlemeyle 3500 liraya düşeceği iddia ediliyor.

Bakanlık bu aradaki kaybın fonlarla değerlendirileceğini söylüyor hatta fon sistemiyle eski miktarın da üzerinde olabilecek diyor.

Geçmiş yıllarda key, zorunlu tasarruf fonu, fakir fukara fonu gibi fonlar kurulup çalışanlardan ücret kesintileri yapıldı güya işçinin lehine olacak şeylerdi bunlar zaman içinde görüldü ki bu fonların çalışana hiç bir faydası yok. Bu fonlar çalışan kesimi eşlerinin kendi aralarında yaptıkları altın gününe bile karşı çıkıyor hale geldi.

Çalışanlara Şu anda işsizlik sigortasında biriken paranın amacı dışında kullanıldığı kuşkusu hâkimken bu düzenlemeyi tabanda değil tavanda olsun istiyorlar.

Allah razı olsun geçmiş dönemin fonlarda kalan ücretleri başbakanımız fonları sahiplerine ödedi. İşçilerinde hakkını yememek lazım başbakanımızı %51 ulaştırdı hatta kendi tabiriyle  ustalık dönemine taşıdı.

Çalışanlar Başbakanın taraflar aralarında anlaşsın biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız diyor fakat isteğin tek taraftan geldiği Türk-iş tasarı yasallaşırsa genel greve çıkarız demesinden anlaşılıyor. O zaman masanın başında kim kalıyor sermaye + hükümet.

Bu tecrübeleri yaşayan çalışan kesim bu uygulamayı istemiyor ve bir teklif yapıyor çalışma bakanı Faruk Çelik’e, yasayı şu anki aldığımız kıdem tazminatı miktarına dokunmadan mevcut haklarımızla yapın aktarın fona işveren parayı fonda değerlendirsin üzerini o alsın. Örneğin bu günkü fiyatı söylüyorum senelik 3228 liramı bana versin  üzerini kendisi alsın.

Kimse bizi kandırmaya uğraşmasın.

Yok, tarım işçileri, yok bir gün çalışan, yok taşeron işçileri de kıdem tazminatından faydalansın, yok ev alırken yarısını alma hakkı tanıyalım bu tür kandırmacalar la belden altına vurmalarla kimse çalışanları ikna ettiğini sanmasın. Sanki şu an engel varmış gibi.

 


Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 Toplam 134