Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Tirebolu'da "Dört Mevsim
Yazar recep   

Tirebolu Belediyesinin düzenlediği "Dört Mevsim Tirebolu" konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Kocaeli'den Hasan Zer birinciliği kazandı. Haber detayı için

http://tirdef.com.tr/

Yorum yok
 
SRC Belgesi:
Yazar recep   

Önemli duyuru

SRC Belgesi:

Ehliyet alınma tarihi 25.02.2003 tarihinden önce olanlar ve bunun yanında 25.02.2003 tarihinden önce SSK veya BAĞKUR girişi olanlar.

Eğer ehliyet tarihiniz 25.02 2003 ten sonra ise, ya da bu tarihten önce b sınıfı ehliyetiniz olmasına rağmen 25.02.2003 tarihinden önce SSK veya BAĞ-KUR girişiniz yoksa SRC kurslarına devam etmeniz ve sınavına girmeniz gerekmektedir. Şu an muafiyet gibi çok önemli bir avantaj varken kullandığınız araç ne olursa olsun başvuru yaparken hem yolcu hem yük taşımacılığı belgesine başvurunuzu yapın. Çünkü ileride kursa gitmeniz gerekebilir.

Şu an src 2-4 alabilme koşulları

Src2 Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için toplam 32 saat derse katılmak gerekmektedir. Src2 almak için 26 yaşından gün almak ve Lise Mezunu olmak gerekmektedir. Derslerin en az % 80' ine katılmak zorunludur.

 

Yorum yok
 
Uyan artık Giresunlu
Yazar recep   
İnsan yaşadıkça neler görüyor, neler duyuyor… Biz, Giresun ile Ordu’nun birleştirilip, Büyükşehir olacağını duyduk ama çok şükür onlar duymadı.

Kimler mi? Topal Osman, Hüseyin Avni Alpaslan, Hoca Necmettin Efendi…

Kurtuluş Savaşı’nda 42 ve 47. Gönüllü Alayları kuran, kurulmasına aracı olan bu büyük kahramanlar ve o alayın gönüllü kahramanları; “Giresun Uşakları”

Vatanın her karış toprağında, Sakarya’da seve seve canını verip, şehit olanlar. Ne demişti Hüseyin Avni Alpaslan Giresun Uşaklarını cepheye sürürken; “Bizlerin evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras şehitlik mertebemizdir.”

Afyon’daki şehitlikte yatanlar da o Giresun Uşakları…

Onlar Kurtuluş Savaşı’nın gönüllü savaşçılarıydı. Ve güneydoğuya korkmadan, kaçmadan gidenler de onlardı… “Giresun Gönüllüleri…”

Onlar şimdi yaşamıyor, çoğu şehitlik mertebesine ulaştı ama bundan böyle Giresunlu olarak yaşama, yaşatılma şansları da kalmasın diye çabalar başladı.

Neden mi? Fırsat uğruna, çıkar uğruna, rant uğruna… Neymiş! Giresun-Ordu birleşecek, ortaya büyük fırsatlar çıkacakmış… Büyükşehir olunca hizmet gelecek, hizmet çoğalacakmış…

Türkiye’de hizmet almak için büyükşehir olmak şartmış gibi…

Bir de kandırmaca atıyorlar ortaya… “Kamuoyu istiyormuş…” Bu kamuoyu dediğinizi siz tavşan mı sanıyorsunuz… Havuç gösterecek ve tavşanı kandıracaksınız.

Bu kadar kimliksiz, bu kadar kişiliksiz mi sanıyorsunuz Giresunluyu…

Topal Osman’ın nüfus kâğıdına adını uyduracağınız o büyükşehri nasıl utanmadan, sıkılmadan yazacaksınız… Yok, öyle yağma… Giresun sahipsiz değil… Kurtuluş Savaşı’na gönüllü katılan bir ili böyle yok edemeyeceksiniz…

Biz kirazın ana vatanı, fındığın başkenti antik adı “Kerasus” olan Giresun’un yine antik çağdaki adı “Tripoli” olan Tirebolu ilçesindeniz.

Her yerde gururla taşıyoruz bu kimliği… Kim taşımıyorsa, rant uğruna vazgeçmek istiyorsa o çıksın ortaya… Kaçmasın, çünkü tarih önünde sadece kendisi değil, 7 sülalesi öder bu girişimin vebalini…

Rahat uyu Osman Ağa, rahat uyu Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan, rahatı uyu Hoca Necmeddin Efendi…

Sizin nüfus kâğıdınızda yine Giresun yazacak… Bizim de… Büyük dedemiz İzmir’in işgali nedeniyle Padişah’a nasıl başkaldırdıysa, vatan toprağı için nasıl gönüllü alaylar kurduysa biz de aynısı yapmaya hazırız. Siyaset bizim umurumuzda bile değil…

Biz Giresunluyuz… Beğenmeyen nüfusunu alıp, istediği yere gitsin. Kalabalık yapsın…

Artık uyanık olma zamanı ey Giresunlu. Fındık fıstık derken, ismin cismin yok ediliyor.

Hala uyuyacak mısın?

TİRDEF YÖNETİM KURULU (Tirebolu Dernekler Federasyonu)

Yorum yok
 
MUHTARLIKLARDAN DUYURU.
Yazar recep   

Civil ve Yalı Köy muhtarlığından ; İkametleri köyde olan vatandaşlarımız ikametgah senetlerini muhtarlıklardan alabilecekler.Sayın Köy Halkımıza duyurulur.

Civil Köyü muhtarı Hayrettin KÜÇÜK.

Yalı Köyü Muhtarı İbrahim KILIÇ. 

1 Yorum
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 61 - 70 Toplam 175

Yazarlar

recep
02.03.2017
Son Haberler

GENEL KURUL İLANI


Fotoğraflar

Kimler Online

İstatistikler

Üyeler: 582
Haberler: 347
Linkler: 7
Ziyaretçi: 4960736