Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Tireboluya liman yapılmasına kim karşı?
Yazar recep   

 

Tirebolu’ya liman yapılmasına kim karşı çıkıyor?

Sayın hemşerilerim yaklaşık yirmi beş yılını limanlarda geçiren bir Tirebolulu, Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği başkanı olarak liman konusunda görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Değerli hemşerilerim bazılarının resimlerini paylaştığı limanlara giden o limanlarda yaşamış birisi olarak liman Tirebolu’ya ne kazandırır ne kaybettirir?.. Tirebolu’da fabrika, sanayi ya da ithalat ihracat potansiyeli olsaydı Tirebolu’ya bir limanın yapılması kaçınılmaz olurdu. Yapılacak limanında yerinin iyi seçilerek şehrin yaşanabilirliğini zora sokmayacak bir yere yapılması konusunda, Tirebolu İletişim Fakültesinin kurulmasında nasıl gayret ettiysek aynı gayreti gösterirdik.

Sizleri şöyle bir düşünmeye davet ediyorum. Gözlerinizi kapatın arkanıza yaslanın ve düşünün Limanda yükleme boşaltma yapan gemilerin yükünün dökme çimento, gübre, kömür vs olmasını bir yana bırakın, gemilerin çil, çil dökme Cumhuriyet altını taşıdığını düşünün limana giren çıkan kamyonları güzelim Tirebolu’nun ciğerinde seyir yaptıklarını düşünün Tirebolu’dan doğuya ve batıya giden kamyonların, kasbada, plajlarda yarattığı trafik ve gürültü stresini düşünün. Değerli Tirebolulular biz bu olumsuzluklara karşıyız. Tirebolu’nun geleceği turizmdir mevcut balıkçı barınağının yat limanına dönüşmesi Tirebolu’ya büyük kazanç sağlayacaktır.

Değerli hemşerilerim biz limana değil balıkçı barınağının limana çevrilerek Tirebolu’nun tarihi ve doğal güzelliğinin mahvedilmesine karşıyız. Birileri iktidara gelince liman vadinde bulunuyor. Daha önceleri de Kayseri’ye liman yapma vadinde bulunanlar da olmuştu. Bu zihniyet STK ları ileriyi görmemekle suçluyor, bu zihniyet bizleri Tirebolu’ya yapılan yatırımları engellemekle suçluyor. Size bir örnek vermek istiyorum.

İDO Yeni kapı Mudanya arasına hızlı feribot seferleri koydu, Mudanya (güzel yalı)yazlık bir yer tıpkı Tirebolu gibi hızlı feribotlar yazın günde yaklaşık bin aracı güzel yalının böğrüne indiriyor bu araçların güzel yalıya hiçbir faydası yok transit olarak gidecekleri yere gidiyorlar. Feribot saatlerinde kasabanın içerisi felç oluyor feribotun yaptığı dalgalar plajlarda ve kıyılarda tahribata sebep oluyor. Güzel yalı sakinleri İzmir, Bursa ve civar illere giden araçların yükünü çekiyor. Tirebolu’ya da civar illerin yükünü kamyonlarla taşıtmayı reva görenler bizleri yapılan yatırımları engellemekle suçluyorlar.

Tirebolu’ya otel yapın, yurt yapın, turistik tesis yapın. Tirebolu’ya yedi tur uğramakta alt yapıyı geliştirin daha fazla turların gelmesini sağlayın bakın bakalım size kim köstek oluyor.

Biz Tirebolu’ya liman yapımına karşı değiliz aksine tam destek veriyoruz. Biz yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü Tirebolu’nun balıkçı barınağının limana çevrilmesine karşıyız. Liman iş olanağı getirecek diyerek insanları hassas noktasından vuranları Giresun Limanına bakmalarını tavsiye ediyorum. Merak ediyorum balıkçı barınağının liman yapılarak Tirebolu’ya katkısı ve iş imkanı olacak diyenleri neye göre bunu söylüyorlar.Bir tek kamyoncular kooperatifini anlıyorum onlar için iş imkanı doğabilir.Onlarında belirttiğim bu olumsuzluklara hayır diyemeyeceğini umuyorum.

TİREBOLUYA LİMANA EVET, BALIKÇI BARINAĞININ LİMANA DÖNÜŞMESİNE HAYIR.

 

Civil Yalı Köy Derneği

Yönetim kurulu

Yorum yok
 
Müjde!...Fındıkta destekleme imzalandı
Yazar recep   

Bakanlar Kurulu'nun fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ve alternatif ürüne geçen üreticilere telafi edici ödeme yapılmasına dair kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

http://www.yenitirebolu.com/ekonomi/mujdefindikta-destekleme-imzalandi-h1540.html 

Yorum yok
 
Tirebolu üzerine ince hesaplara
Yazar recep   

***Doğu Karadeniz’in en önemli turizm merkezi Tirebolu bir kez daha yok edilmeye çalışılıyor. Bu kez hedef Balıkçı Barınağı’nı ticaret limanına çevirmek…

*** Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Doğu Karadeniz Master Planı’nda turizm ağırlıklı eylem bölgesi olarak açıkladığı, “Amasra neyse Tirebolu odur” dediği ilçemiz neden hedef tahtasına kondu?

*** TİRDEF olarak mevzuatlara aykırı olarak yapılması planlanan bu projeye neden karşıyız? Bu konuda neler planlıyoruz? www.tirdef.com.tr/

Yorum yok
 
Tirebolu'da "Dört Mevsim
Yazar recep   

Tirebolu Belediyesinin düzenlediği "Dört Mevsim Tirebolu" konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Kocaeli'den Hasan Zer birinciliği kazandı. Haber detayı için

http://tirdef.com.tr/

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 61 - 70 Toplam 178

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 2228
Haberler: 354
Linkler: 7
Ziyaretçi: 7399467