Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Geleneksel kahvaltımız.
Yazar recep   

 

Derneğimizin Geleneksel Kahvaltısı Bu yıl 24 Şubat Pazar Gün Saat 10:30 da Kısıklı Alman Hastanesi Yanı ŞEZALİ Restoranda Yapılacaktır.Tüm hemşehrilerimiz davetlidir. 

Yorum yok
 
Genel kurul İlanı
Yazar recep   

Genel kurul İlanı

Derneğimizin 6. Olağan Genel kurul Toplantısı 03.03.2013 Pazar Gün Saat 11: 00 da Beylerbeyi mahallesi şemsi efendi sokak no 75/1 Küplüce/Üsküdar Adresinde Aşağıdaki gündemle yapılacaktır. İlk Toplantıda yeter çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantı aynı gündem, aynı adreste 10/03/2013 Pazar gün Saat 11.00 yapılacaktır. Köyüne sahip çık oyunu kullan

 Gündem

1-Açılış ve yoklama

2-Divan heyetinin seçimi

3-Saygı duruşu

4-Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi.

5-Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibrası

6-Tahmini Bütçenin görüşülerek onaylanması

7-Yeni Yönetim Kurulu ile denetim Kurulu Asil ve Yedek üyelerinin seçimi.

8- Federasyon kurmaya, Kurulu federasyon ve konfederasyona üye olmaya, temsilci, delege atamaya, Yönetim kuruluna yetki verilmesi

9-Dilek ve temenniler

10-Kapanış.

Tüm hemşerilerimizi Genel kurulumuza bekliyoruz.

Yorum yok
 
Tireboluya liman yapılmasına kim karşı?
Yazar recep   

 

Tirebolu’ya liman yapılmasına kim karşı çıkıyor?

Sayın hemşerilerim yaklaşık yirmi beş yılını limanlarda geçiren bir Tirebolulu, Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği başkanı olarak liman konusunda görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Değerli hemşerilerim bazılarının resimlerini paylaştığı limanlara giden o limanlarda yaşamış birisi olarak liman Tirebolu’ya ne kazandırır ne kaybettirir?.. Tirebolu’da fabrika, sanayi ya da ithalat ihracat potansiyeli olsaydı Tirebolu’ya bir limanın yapılması kaçınılmaz olurdu. Yapılacak limanında yerinin iyi seçilerek şehrin yaşanabilirliğini zora sokmayacak bir yere yapılması konusunda, Tirebolu İletişim Fakültesinin kurulmasında nasıl gayret ettiysek aynı gayreti gösterirdik.

Sizleri şöyle bir düşünmeye davet ediyorum. Gözlerinizi kapatın arkanıza yaslanın ve düşünün Limanda yükleme boşaltma yapan gemilerin yükünün dökme çimento, gübre, kömür vs olmasını bir yana bırakın, gemilerin çil, çil dökme Cumhuriyet altını taşıdığını düşünün limana giren çıkan kamyonları güzelim Tirebolu’nun ciğerinde seyir yaptıklarını düşünün Tirebolu’dan doğuya ve batıya giden kamyonların, kasbada, plajlarda yarattığı trafik ve gürültü stresini düşünün. Değerli Tirebolulular biz bu olumsuzluklara karşıyız. Tirebolu’nun geleceği turizmdir mevcut balıkçı barınağının yat limanına dönüşmesi Tirebolu’ya büyük kazanç sağlayacaktır.

Değerli hemşerilerim biz limana değil balıkçı barınağının limana çevrilerek Tirebolu’nun tarihi ve doğal güzelliğinin mahvedilmesine karşıyız. Birileri iktidara gelince liman vadinde bulunuyor. Daha önceleri de Kayseri’ye liman yapma vadinde bulunanlar da olmuştu. Bu zihniyet STK ları ileriyi görmemekle suçluyor, bu zihniyet bizleri Tirebolu’ya yapılan yatırımları engellemekle suçluyor. Size bir örnek vermek istiyorum.

İDO Yeni kapı Mudanya arasına hızlı feribot seferleri koydu, Mudanya (güzel yalı)yazlık bir yer tıpkı Tirebolu gibi hızlı feribotlar yazın günde yaklaşık bin aracı güzel yalının böğrüne indiriyor bu araçların güzel yalıya hiçbir faydası yok transit olarak gidecekleri yere gidiyorlar. Feribot saatlerinde kasabanın içerisi felç oluyor feribotun yaptığı dalgalar plajlarda ve kıyılarda tahribata sebep oluyor. Güzel yalı sakinleri İzmir, Bursa ve civar illere giden araçların yükünü çekiyor. Tirebolu’ya da civar illerin yükünü kamyonlarla taşıtmayı reva görenler bizleri yapılan yatırımları engellemekle suçluyorlar.

Tirebolu’ya otel yapın, yurt yapın, turistik tesis yapın. Tirebolu’ya yedi tur uğramakta alt yapıyı geliştirin daha fazla turların gelmesini sağlayın bakın bakalım size kim köstek oluyor.

Biz Tirebolu’ya liman yapımına karşı değiliz aksine tam destek veriyoruz. Biz yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü Tirebolu’nun balıkçı barınağının limana çevrilmesine karşıyız. Liman iş olanağı getirecek diyerek insanları hassas noktasından vuranları Giresun Limanına bakmalarını tavsiye ediyorum. Merak ediyorum balıkçı barınağının liman yapılarak Tirebolu’ya katkısı ve iş imkanı olacak diyenleri neye göre bunu söylüyorlar.Bir tek kamyoncular kooperatifini anlıyorum onlar için iş imkanı doğabilir.Onlarında belirttiğim bu olumsuzluklara hayır diyemeyeceğini umuyorum.

TİREBOLUYA LİMANA EVET, BALIKÇI BARINAĞININ LİMANA DÖNÜŞMESİNE HAYIR.

 

Civil Yalı Köy Derneği

Yönetim kurulu

Yorum yok
 
Müjde!...Fındıkta destekleme imzalandı
Yazar recep   

Bakanlar Kurulu'nun fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ve alternatif ürüne geçen üreticilere telafi edici ödeme yapılmasına dair kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

http://www.yenitirebolu.com/ekonomi/mujdefindikta-destekleme-imzalandi-h1540.html 

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 61 - 70 Toplam 180

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 675
Haberler: 356
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9479527