Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Geleneksel dayanışma gecemiz
Yazar recep   

2011 gecemiz

 

Derneğimizin geleneksel dayanışma gecesi 14 Nisan 2013 Pazar gün saat 19:30-23:30 da küçük çamlıca Nagehan restoranda yapılacaktır. Dayanışma Adına, gelemezseniz dahi Senede bir kez davetiye alarak derneğimize katkı sağlamanızı rica ederiz.

Dayanışma gecemizde tüm hemşehrilerimizi Nagehan restoranda görmeyi ümit ediyoruz. 

Yorum yok
 
6.Olağan genel kurulumuzu yaptık
Yazar recep   

Derneğimizin 6.olağan genel kurulu 10.03.2013 Pazar gün küplüce de dernek merkezimizde saat 11:00 yapıldı. Elli kişinin katıldığı genel kurulda sohbet muhabbet hakimdi. Divan başkanlığını Hasan Kabaca Divan Üyeliklerini Nurfan kartal Ve Salih Karakoç’un Yaptı.

 6,genel kurul 10,03,2013

genel kurulda Yönetim şu şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

1.   Recep Karakoç

2.   Naide Oruç

3.   Kadir Bahçeci

4.   Ayten Saraçoğlu

5.   Ayhan Kılıç

6.   Üzeyir Kuruca

7.   Hüseyin Yavan

Yönetim kurulu Yedek Üyeler

1-Abdullah Keçeci

2-Mustafa Oruç

3-Yurdagül oruç

4-Volkan Çimen

5-Meliha Dursun

6-Nuran Demirkan

7-Gülten Kılıç

Denetleme Kurulu Asil Üyeler

 

1.   Mevlüt Bayrak

2.   Güngör Kartal

3.   Mustafa Kerim

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler

1.   Yakup Kuruca

2.   Nadir kılıç

3.   Recep bayrak

 

 

Yeni Yönetim kuruluna başarılar diler,değerli köy halkımızdan destekleri bekleriz. 

 6,genel kurul 10,03,2013

Yorum yok
 
Dünya Kadınlar Günü
Yazar recep   

 

Dünya Kadınlar Günü

Sokak ortasında, insanların içinde, market içersinde, dövülen, yedi sekiz yerinden bıçaklanan, evinde çocuğunun gözleri önünde darp edilen, boğazı kesilen, fiziki değişime uğrayan, engelli kalan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Mahkeme önünde üzerine bir şarjör mermi boşaltılan kadınlar, çocuklarından ayrılamamak için her türlü zulüme boyun eğen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Eşinden yediği dayaktan devlete sığınan, devlet tarafından korunamayıp hastanede, karakol önünde, çarşıda, mahkeme kapısında vurulan, saçından sürüklenen, dövülen öldürülen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kocası tarafından Sekiz yerinden bıçaklanan, hâkimin öldürücü darbe yok gerekçesiyle kocası tutuksuz yargılanan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Yüzü gözü mos mor olmuş vücudunda çeşitli kırıklar olan korkudan ağzını açamayan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Güvenini yitirmiş sokağa üç yaşında erkek çocukla çıkan kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Ömründe bir kez dışarıda yemek yemeyen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Hiçbir sosyal güvenceye sahip olmadan yıl on iki ay ağır ev işçisi olan, ANNE OLAN kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun

Devletin çeşitli makamlarında görev yapan ve görevi kadına şiddeti önlemek olan, kırmızı halılarda yürüyen kadınlar, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Sizleri; anne, sevgili, eş, yar, diye sömürenlere lanet olsun.

Kadına karşı yapılan şiddete Kamu vicdanını rahatlatacak yasaların bir an önce çıkarılması dileğiyle Kadınlar günü kutlu olsun.

 

Yorum yok
 
Balıkçı barınağının limana dönüşmesine itiraz ettik
Yazar recep   
Tirebolu’muz böyle olmasın diye itiraz ettik

 

deniz kirliliği

 

Tarih:25.02.2013

Konu: İtiraz

Sayı:2013/1

 

 

T.C.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Giresun Valiliği Çevre ve Şehircilik

İl Müdürlüğü / GİRESUN

            -Bakanlığınız tarafından Tirebolu Balıkçı Barınağının, ticaret limanına dönüştürülmesine yönelik projenizi inceledik. Bu projenin Tirebolu’ya büyük zarar vereceğini düşünüyor, Tirebolu Civil ve Yalı Köyleri sos. Yrd. Derneği olarak karara itiraz ediyoruz.

İtiraz gerekçelerimiz ise şöyledir;

-Hazırladığınız proje, kentin sahip olduğu tarihi değer olan St. Jean (Tirebolu ) kalesinin zarar görmesi ve gölgelenmesine neden olacaktır.

-Tirebolu’da bir ticaret limanı inşa edilecekse kentin dokusunu bozmadan şehrin dışına yapılmalıdır. Nitekim yeni yapılan liman ve tersaneler kentlerin 10 kilometre dışına yapılmaktadır.(Bakınız Ünye Tersane ve limanı)

-Tirebolu’nun şehirleşme yapısı (Dik yamaca kurulmuştur) balıkçı barınağının ticaret limanına dönüşmesi ile çevre, gürültü ve görüntü kirliliği oluşturacaktır.

-Tirebolu şehrinin yapısı gereği tek düz olan köyleriyle ulaşımın sağlandığı ve alış verişin yapıldığı, Tirebolu Halkının sosyal yaşantısının en yoğun olduğu caddesi, kamyon ve iş makinelerinin seyir yaptığı yer olacaktır. Kadıköy için Bağdat Caddesi ney ise, Beyoğlu için taksim ney ise Tirebolu için de plajdan başlayıp kör limana kadar olan cadde odur.

 -Tirebolu’da balıkçı barınağının, ticaret limanına dönüştürülmesi kararı alınırken, ÇED raporu hazırlanmamıştır.

-Karar henüz kesinleşmemişken, barınağın bir kısmının tel örgülerle çevrilmesi, işgal edilmesi yasalara uygun değildir.

-Tirebolu Balıkçı Barınağı’nın ticaret limanına dönüştürülmesi rantabl bir yatırım değildir. Çünkü 40 kilometre uzaklıkta Giresun Limanı bulunmakta, Bu liman yüzde 5 kapasiteyle çalıştığı için atıl durumdadır. Bu limana işlerlik kazandırmak, devleti (demiryolu Tirebolu’ya gelene kadar) ağır bir mali külfetten kurtaracaktır.

-Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Doğu Karadeniz Turizm Master Planı” hazırlatmış ve Barlas Müşavirlik Şirketi tarafından hazırlanan raporda,

Tirebolu, bölgenin en önemli turizm merkezi olarak gösterilmiştir. Tirebolu’nun Amasra’yla doğal çevre, kültür varlıkları bakımından birebir örtüştüğü raporda yer almıştır. Böyle bir ilçenin kalbine ticaret limanı yapılması, turizm açısından ilçenin geleceğini yok edecektir.

-Sonuç olarak, bu hatalı karara, mahkeme hakkımızı saklı tutarak, yönetim kurulumuzun aldığı 17 Şubat 2013 tarih 135 numaralı kararımız çerçevesinde süresi içinde (31.01.2013- 28.02. 2013) itiraz ediyor, bu hatalı karardan dönülmesini bekliyoruz.

Saygılarımızla.

 deniz kirliliği

 

Tirebolu’muzun böyle kalması için mücadelemiz devam edecek.

Recep KARAKOÇ

Tirebolu Civil Ve Yalı Köy Dernek Başkanın

 

Ek. Yönetim Kurulu Kararı. 

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 51 - 60 Toplam 175

Yazarlar

recep
02.03.2017
Son Haberler

GENEL KURUL İLANI


Fotoğraflar

Kimler Online

İstatistikler

Üyeler: 582
Haberler: 347
Linkler: 7
Ziyaretçi: 4960727