Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun
Yazar recep   

30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun

Vatan olmanın en büyük kazanım ve nimet olduğunu yaşadığımız coğrafyaya baktığımızda bu gün daha belirgin ve net olarak anlıyor ve görüyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde İmkânsızlıklar içerisinde, büyük fedakârlıklarla kazanılan bu zaferin, Gazi Milletimizin kadını ve erkeğiyle bir bütün olarak ortaya koyduğu var olma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakârlığıyla, Tarihten silinmek istenen aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.


Yönetim Kurulu

Yorum yok
 
150 yıllık çeşmenin suyunu çaldılar
Yazar recep   

150 Yıllık Çeşmenin suyunu Çaldılar.

Civil köyünde bazı kişiler dedelerinin yadigarını, sözünü, hayratını hiçe sayarak onların eserlerine ve sözlerine sahip çıkmayarak Yaklaşık yüz elli yıllık köy çeşmesinin suyunu çaldılar. Yıllar önce köyün delikanlıları ve genç kızlarının buluştuğu çeşme artık akmıyor.

 

 


Çeşmenin tarihi hakkında Hasan bahçeci ile yaptığımız görüşmede Tarihi kara taş çeşmeyi Hasan bahçecinin kara taş ustası olan dedesi merhum Yahya bahçeci tahminen 1860 yılında yapmış. O tarihten bu yana köy halkının ve yoldan geçen vatandaşların istifadesine vakfedilmiş.

Yıllar içinde çeşmenin akarından( ihtiyaç fazlasından) birkaç aile ecdat hayratına dokunmadan ona helal getirmeden evlerine su almışlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En son suyu iki aile  (yan köyde ikamet eden) gözünden alarak tahminen yüz elli yıllık çeşmeyi kurutmuşlar.

Köy halkı bu durumdan son derece rahatsız, rahatsızlıklarını imza toplayarak Köy muhtarına vermişler, Muhtar Hayrettin KÜÇÜK ile yaptığımız istişarede, sayın KÜÇÜK önümüzdeki günlerde Dilekçeyi kaymakamlığa vereceğini söyledi.

Çeşmenin durumu Bize de söylendi. Tirebolu Civil ve yalı köy derneği olarak tarihi çeşmenin korunması ve suyunun tekrar bağlanması için ilgili kurumlarla derhal iletişime geçeceğimizi, ayrıca çeşmenin tarihi eser statüsünde olup olmadığının araştırılması için kültür bakanlığına müracaatta bulunacağımızı söyledik bu yönde çalışmalara başladık.

 

Yorum yok
 
Ramazan bayramınız kutlu olsun
Yazar recep   

Bayramlar kucaklaşma, barışma, dayanışma günleridir.

Sevgi ve Saygı çerçevesinde hoşgörü ve sağduyu içinde nice bayramlara ulaşmanız dileğiyle, Ramazan Bayramınızı kutluyoruz.

Yönetim kurulu

Yorum yok
 
İFTARIMIZ
Yazar recep   
Derneğimiz bu yıl ilk olarak Küçüksu kıyı emniyet tesislerinde düzenlediği iftarda, iftar bereketini hemşerilerimiz ve Tirebolulu komşularımızla birlikte paylaştık.
18 Temmuz 2013 iftar

İftarımıza TİRDEF genel başkanı Haldun Domaç, yönetim kurulu üyeleri hasan dönmez, İsmail sonuncu, Mustafa Öztürk ve aileleri katıldı.

18 Temmuz 2013 iftar

Birlik beraberlik ve manevi duyguların en üst düzeyde yaşandığı mübarek ramazan ayında, komşuluk ve akraba ilişkilerinin unutulmaya yüz tuttuğu günümüzde Derneğimize yaptıkları katkılarla, bizlere birlikte iftar yapmanın maneviyatını yaşatan; Sayın Hüseyin Beşli, Özcan Beşli, Ömer Kizir, Avni Küçük, Ayhan Kılıç, Abdullah Keçeci, Hasan Kabaca, Nurfan Kartal, Turan Kuruca, Osman Kılıç, Ahmet Kılıç, Mevlüt Bayrak, Salih Karakoç, Alaettin Ölüç,  H.İbrahim Kabaca ve dernek yönetim kuruluna çok teşekkür ederiz. Allah’tan kazançlarını bereketli ve daim kılmasını niyaz ederiz.

18 Temmuz 2013 iftar


Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 41 - 50 Toplam 180

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 675
Haberler: 356
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9479411