Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Geleneksel kahvaltımız
Yazar recep   

Civil köy &Yalı köy derneği geleneksel kahvaltısı Kirazlı tepe yaşam merkezinde eşine az rastlanır bir katılımla gerçekleşti. Yüz kişinin katıldığı kahvaltıda TİRDEF Genel başkanı Sayı Haldun  Domaç, başkan yardımcısı Sayın Ali yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Osman kuzu davetliler arasındaydı.  

Köyün ve Tirebolu’nun sorunlarının görüşüldüğü ve yapılan dernek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

Dernek başkanı ve TİRDEF Genel sekreteri Recep Karakoç yaptığı selamlama konuşmasında  bu kalabalık katılımdan dolayı teşekkür ederek üyelerimiz istiyorsa bizde yönetim olarak üzerimize düşeni yaparız, bu fotoğraftan anlaşılıyor ki köylümüz her şartlarda bir birini görme hasbıhal yapma arzu ve isteğinde bu durum bizi daha da kamçılıyor, inşallah Nisan ayı içersinde gecemizi de yapacağız dedi.

Yetmez ardından havalar ısınınca piknik yapacağız ben bu gün bu katılımı görünce bize yakışır, yalnız bize ait bir piknik alanı araştıracağım dedi.

Yalı köye kazandırdığımız tarihi köprünün ardından civil köyünde de tarihimize sahip çıkarak görpeli mahallesinde patika yol üzerinde olan tarihi çeşmeyi de korunması gereken tabiat varlıkları arasına aldırdık dedi. Kahvaltımıza İstanbul dışında olduğu için katılamayan İsmail KABAC, Cavit KARTAL, Salih KARAKOÇ ve Rahtsızlığından dolayı Kurucu Başkanımız Hasan KABACA Telefonla arayarak tüm katılımcılara selamlarını ileterek gönüllerinin orada olduğunun bilinmesini istediler.

 kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

TİRDEF Genel başkanı Haldun Domaç yaptığı konuşmada; öncelikle sizleri kutluyorum, derneğinize ve yönetim kuruluna sahip çıkıyorsunuz bu katılım inanılmaz bir katılım bu durum bizleri mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzun göstergesi oluyor dedi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

TİRDEF’İN Tirebolu için yaptığı projeleri anlatan Genel başkan Tirebolu limanının arka tarafına, pazar kurulan alana kültür merkezi, havuzlu düğün salonu, konferans salonu, çay bahçeleri, butik otelinde içinde bulunduğu büyük bir projeyi açıkladı. Bu proje Tirebolu’yu elli yıl ileri götürecektir dedi.

Harşit vadisi HES projesine de değinen DOMAÇ; biz HES e karşı değiliz, biz HES projesinin tünellerle yapılmasına karşıyız. Biz Tirebolu’yu çöle çevirmek isteyen, su havzalarını kurutacak olan projeye karşıyız.

Bizim savunduğumuz ve olması gereken, projenin orijinal hali “Tirebolu HES Projesi olan ve 1978 yılında DSİ tarafından hazırlanan “Doğu Karadeniz Harşit Projesi Yapılırlık Raporu”nda, Harşit Çayı üzerinde Tirebolu Barajı yapılarak elektrik üretilmesi planlanmıştır

Ancak Kasım 2008 tarihli raporda ikinci formülasyona geçilmiş ve regülatörlü tünel tipi bir projeyle Tirebolu HES projesinin yapılması ile enerji üretimi ön görülmüştür.

Yüklenici firma ikinci formülasyonu yapmak istemektedir. Bunun yegâne sebebi baraj gölü yapımı nedeniyle ortaya çıkacak kamulaştırma bedelidir. Oysa 61 milyon 200 bin TL’lik kamulaştırma bedelinden kaçılırken 145 milyon 769 bin 040 TL’lik üretim kaybı yaşanacaktır.

Ayrıca maddi konulardan daha önemlisi, çevresel (susuzluk, kuraklık gibi) sosyal, kültürel, ekolojik, biyolojik, tarımsal kayıpların bedeli dikkate alınmamıştır.

Hiç şüphe yok ki ülkemizin yenilenebilir enerjiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle TİRDEF olarak Tirebolu HES projesinin yapılmasına karşı değiliz ama havza planlamasının doğru yapılması, çevrenin ve devletin bu projelerden zararlı çıkmaması en büyük beklentimizdir.

Bu çerçevede yüklenici firmanın kendisi adına daha karlı olduğu için tercih ettiği ikinci formülasyondan vazgeçilerek, baraj gollü projenin uygulanmasının Tirebolu başta olmak üzere bölge için yararlı olacağını inanıyoruz dedi.

Arif Hocamız söz alarak Hemşerilerimizi böyle bir organizasyon yaparak bir araya getiren dernek yönetimine candan teşekkür ederim dedi.Yaptığı duanın ardından etkinliğimiz sona erdi.

 

 

 

 

 

Yorum yok
 
Geleneksel Kahvaltı
Yazar recep   

 

 

Civil-Yalı Köyü Derneği'nin geleneksel kış kahvaltısı 22 Şubat Cumartesi günü saat 10:00'da Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nde yapılacak.

Civil-Yalı Derneği üyelerinin hasret giderme ve kaynaşmasını amaçlayan geleneksel olarak yapılan kahvaltının katılım ücreti 15 TL olarak belirlendi.

Kahvaltılı toplantıya katılacak olanlar dernek yönetiminden Başkan Recep Karaköç ile, Naide Oruç ve Ayten Saraçoğlu'na rezervasyon yaptırabilirler.

TİRDEF Genel Sekreteri ve Civi-Yalı Derneği Başkanı Recep Karakoç kahvaltılı toplantı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, başta dernek üyelerimiz olmak üzere tüm Tirebolulu hemşerilerimizi bu özel günde yanımızda görmek istiyoruz dedi. 

 

 

Yorum yok
 
Vefat ve Baş sağlığı
Yazar recep   
12 Mayıs 2012 Boğaz gezisi

 

İsmail kılıç'ın Babası Mustafa Kılıç Vefat etmiştir. Cenazesi 02.01.2014 Perşembe gün ikindi namazına müteakip Karaca Ahmet şakirin caminden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan Rahmet Başta ailesi olmak üzere yakınlarına baş sağlı ve sabırlar dileriz

Yönetim Kurulu

Yorum yok
 
Tarihi çeşmemiz tescillendi
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalıköyü Yardımlaşma Derneği köy patika yolu kenarında özel mülkte bulunan ve suyu kesilen asırlık tarihi çeşmeye sahip çıktı.

 

 

Dernek Başkanı Recep Karakoç konuyla ilgili yaptığı açıklamada; yazın köye gittiğimde bana elli altmış imzalı bir dilekçe verdiler, çeşmenin suyunun başkaları tarafından alındığını, çeşmede su olmadığını bildiren ve suyun tekrar çeşmeye bağlanması yönünde çalışma yapmamız istendi. Bunun üzerine hemen çeşme hakkında bilgi toplayarak, önce bu çeşmenin tarihini, kimin tarafından, kaç yılında yapılmış olduğunu araştırdık 

 

çeşme

 

 

Hasan Bahçeci’nin anlattığına göre çeşmeyi Kara taş ustası olan dedesi Yahya Bahçeci otuz yaşlarında yapmış. Buda bize şunu göstertiyor bu çeşme bin sekiz yüzlü yılların onlarına doğru yapılmış. Çeşmenin yapılışı tamamen el işçiliği, taşlar elle şekillendirilmiş, Çeşmenin su havuzu Karataş oyularak yapılmış bu vesile ile suyun dışarı sızması önlenmiş.

 

 

çeşme

 

 

Bu eserin korunması gerektiğine inandığımız için hemen yaptığım sözlü araştırmayı da ekleyerek Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğüne bir yazı yazdım. Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü ekipleri geldiler incelediler ve kurul çeşmemizin Korunması gereken tabiat varlığı Olduğuna karar verdi. Artık çeşmemiz koruma altına alındı. Bundan dolayı çok mutluyuz umarım çeşmenin suyunu alanlar cezai bir durumla karşılaşmadan suyu tekrar çeşmeye bağlarlar. Aksi durumda korunması gereken tabiat varlığına zarar vermiş olurlar.

Bizim amacımız çeşmeyi korumak, tarihimize sahip çıkmaktır. Civil Yalıköy Derneği önceki yılda hocanın deresi diye bilinen dere üzerindeki tarihi Kemer Köprüyü koruma altına alınmasını sağlamıştı. 

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 31 - 40 Toplam 177

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 916
Haberler: 352
Linkler: 7
Ziyaretçi: 6560083