Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

gecemiz
Yazar recep   

19 Nisan 2014 gün Bağlarbaşı kültür merkezinde yapılan gecemize katılım geçen yıllara oranla düşük oldu.

Gecemize, kendisi küçük ama yüreği kocaman olan BİLGE NUR Damgasını vurdu. Bir birinden güzel, yöremiz türkülerini Cavit hocanın sazı eşliğinde seslendirdi.

 gecemiz 2014

 

Gençlerimizden, gitarda Kaan Kılıçaslan, kemanda Özge Karakurt okudukları şarkılarla bizlere unutulmaz anlar yaşattı.

gecemiz 2014

 

 

Derneğimiz davetlilere kokteyl ikramında bulundu.

 gecemiz 2014

 

 

Kemençe sanatçımız hepimizin düğününü yapan, iyi günde kötü günde daima yanımızda olan Hüseyin Çendeoğlu ve Hicabi Şenlikoğlu çaldığı kemençe ve söylediği türkülerle gecemizi şenlendirdiler Kendilerine teşekkür ederiz. Bizleri her Zaman olduğu gibi, işlerinin yoğunluğuna rağmen bu gecede de yalnız bırakmayan TİRDEF genel Başkanı, fakat ben onun başka unvanını da söylemek istiyorum, Gerçek bir Tirebolu aşığı, candan yöresi insanına aşık, mevki ve makamın değiştirmediği gerçek bir Tirebolu sevdalısı sayın Haldun DOMAÇ'A Şükranlarımı sunuyorum.

Bağlarbaşı kültür merkezini bizlere tahsis eden Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen'e teşekkür eder yeni dönemde başarılar dileriz.

 

 

 

 

 

 

Yorum yok
 
5.Tirebolu Kültür günleri
Yazar recep   

Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 5’incisi bu yıl 11 Mayıs 2014 Pazar günü Esenler Nene Hatun Kültür Merkezi’nde yapılacak.

TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 5’incisi bu yıl 11 Mayıs 2014 Pazar günü Esenler Nene Hatun Kültür Merkezi’nde yapılacak.

5. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde Tirebolu’nun geleneksel kültürü çeşitli etkinliklerle tanıtılırken, Tirebolu’nun yetiştirdiği değerlerden ikisi bu yıl da anılacak ve isimlerinin gelecek kuşaklara iletilmesi sağlanmış olacak.

Yeni hizmete giren Esenler Nene Hatun Kültür Merkezi’nde organize edilecek Kültür ve Sanat Günleri’nde bu yıl “Turizm” konusunda bir panel yapılacak. “Tirebolu ve Turizm” temasının ele alınacağı panelde Tirebolu’nun turizmle gelişmesi için yapılması gerekenler uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

Tirebolu Günleri’nde her zaman olduğu gibi geleneksel yemek kültürü ikramlarla tanıtılırken, fotoğraf ve resim sergileri ile İstanbul’da Tirebolu ruhu yaşatılacak.

Giresun Yöresi Halk Müziği ve Halk Oyunları gösterileri konukların memleket özlemini gidermesini ve coşkulu dakikalar geçirmesini sağlayacak.

Bu yıl 11 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak Tirebolu Günleri’ne Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak katılıp, destek verecek.

Etkinliğimize tüm Giresun ve Tirebolulular ile dost ve konuklarını davet ediyoruz.

 

http://www.tirdef.com.tr

 

Yorum yok
 
Kadınlar günü.
Yazar recep   

Kadınlar günü.

Dünyada her yıl 8 Mart dünya kadınlar günü olarak kutlanır. Ülkemizde de Sendikalar ve bazı dernekler sabah işe giden kadınlara karanfiller dağıtır, sabahla öğlen arası bazı kurumlar, sendikalar, meslek odaları afili salonlarda kahvaltı düzenlerler, konuşmacılar çıkıp kadın haklarından, özgürlüklerinden bahsederler, dönemin iktidarı vaatlerini sıralar, kadınlarımız dün şu şekildeydi biz onların hak ve özgürlüklerini geliştirdik derler.

Dönemin muhalefeti iktidarın kadın haklarını yok ettiğini kadınların toplum içerisinde erkeklerle eşit haklara sahip olmadıklarını her geçen gün kötüye gittiğini söyler.

Köşe yazarları bir önceki sene yazdıkları yazının tarihini değiştirerek köşelerinde tekrar yayınlarlar.

Seminerlerde Yapılan konuşmalarda kadın haklarından bahsedilir, çalışan anneler işverenden kreş ister vs. Ülkemizde dünya kadınlar günü bundan ibarettir.


Kanaatimce kadınlarla erkekler arasındaki terk fark birisi anne oluyor diğeri baba, fark bu kadardır.

Şimdi gelelim kadınlara uygulanan haksızlığa, kandırmaca ya. Biz Müslüman bir toplumuz doğrumu? Doğru, peki ne diyor Yüce yaratıcı kadınlar sizlere emanettir, onlara iyi davranın, kadınların sizin üzerinizde, sizinde kadınlar üzerinde hakkınız vardır. (Bunu sakın feminze etmeyin) herkes üzerine düşeni yapsa sorun kendiliğinden çözülür.


İktidar bir kanun çıkartıyor doğum yapan kadınlar şu kadar izinli sayılacaklar falan filan. Peki, hangi işveren çalıştırmadan işçisine maaş ödeyecek, ödemiyor da zaten, ilk fırsatta iş akdini sonlandırıyor. Bazı işverenlerde çocuğunuz var mı? Diye iş başvurusu yapan kadına soruyor.

Devlet işsizlik sigortası fonundan bu iş görmeme durumunda kadına maaşını ödemelidir. Gerçek çözüm somut adımlarla olur, Üç çocuk yapın diyen devlet de üzerine düşeni yapmalı, Çocuk evleri yaptırmalıdır, evlerde çocuk bakıcısı istihdam etmeli çalışan annelerin işi kolaylaştırmalıdır.

Kadınlarımız sorunlarını, sorunlarının çözüm yollarını, senenin belirli zamanlarında konunun uzmanlarıyla bir araya gelerek tartışmalı, konferanslar, seminerler, paneller düzenlemelidirler. Bu tür faaliyetleri senede en az beş altı kez yapmayı başarırlarsa kanaatimce sorunların çözümü daha kuvvetli olacaktır.


Devlet Kadını ayrıldığı kocasından korumalı, karısından ayrılan koca ayrıldığı eşini, çocuklarını, eşinin annesini, babasını sokak ortasında vurarak öldürüyor, Sonra beş on sene yatıp çıkıyor.

Her ailenin başına bir polis koyamazsınız eyvallah, o zaman kanun çıkartırsınız bu fiilleri işleyeni meydanda sallandırırsınız, haaa yok bu Avrupa birliği uyum sürecine aykırı diyorsanız, o zaman tıkacaksınız içeri, gün yüzü görmeyecek, hapisten cenazesi çıkacak. Hastalandı tedavisi insanlık namına yapılması gerekir falan filan yok. Nasıl ABD  bazı eyaletlerinde bu tür suç işleyenleri sandalyeye oturturken kimseyi iplemiyorsa bizde aynısını yapmalıyız.

Kadınlar günü karanfille maranfille, bir iki radikal söylemlerle geçiştirilecek durum değildir.

Devlet zayıf olanı korumakla görevlidir. Bu düşünce ve beklentiyle dünya mazlumlarının bir an önce hakkının korunması, kadınlarımızın anne saygınlığına kavuşması dileğimle.

Yorum yok
 
Geleneksel kahvaltımız
Yazar recep   

Civil köy &Yalı köy derneği geleneksel kahvaltısı Kirazlı tepe yaşam merkezinde eşine az rastlanır bir katılımla gerçekleşti. Yüz kişinin katıldığı kahvaltıda TİRDEF Genel başkanı Sayı Haldun  Domaç, başkan yardımcısı Sayın Ali yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Osman kuzu davetliler arasındaydı.  

Köyün ve Tirebolu’nun sorunlarının görüşüldüğü ve yapılan dernek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

Dernek başkanı ve TİRDEF Genel sekreteri Recep Karakoç yaptığı selamlama konuşmasında  bu kalabalık katılımdan dolayı teşekkür ederek üyelerimiz istiyorsa bizde yönetim olarak üzerimize düşeni yaparız, bu fotoğraftan anlaşılıyor ki köylümüz her şartlarda bir birini görme hasbıhal yapma arzu ve isteğinde bu durum bizi daha da kamçılıyor, inşallah Nisan ayı içersinde gecemizi de yapacağız dedi.

Yetmez ardından havalar ısınınca piknik yapacağız ben bu gün bu katılımı görünce bize yakışır, yalnız bize ait bir piknik alanı araştıracağım dedi.

Yalı köye kazandırdığımız tarihi köprünün ardından civil köyünde de tarihimize sahip çıkarak görpeli mahallesinde patika yol üzerinde olan tarihi çeşmeyi de korunması gereken tabiat varlıkları arasına aldırdık dedi. Kahvaltımıza İstanbul dışında olduğu için katılamayan İsmail KABAC, Cavit KARTAL, Salih KARAKOÇ ve Rahtsızlığından dolayı Kurucu Başkanımız Hasan KABACA Telefonla arayarak tüm katılımcılara selamlarını ileterek gönüllerinin orada olduğunun bilinmesini istediler.

 kahvaltı 22 şubat 2014

 

 

TİRDEF Genel başkanı Haldun Domaç yaptığı konuşmada; öncelikle sizleri kutluyorum, derneğinize ve yönetim kuruluna sahip çıkıyorsunuz bu katılım inanılmaz bir katılım bu durum bizleri mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzun göstergesi oluyor dedi.

kahvaltı 22 şubat 2014

 

TİRDEF’İN Tirebolu için yaptığı projeleri anlatan Genel başkan Tirebolu limanının arka tarafına, pazar kurulan alana kültür merkezi, havuzlu düğün salonu, konferans salonu, çay bahçeleri, butik otelinde içinde bulunduğu büyük bir projeyi açıkladı. Bu proje Tirebolu’yu elli yıl ileri götürecektir dedi.

Harşit vadisi HES projesine de değinen DOMAÇ; biz HES e karşı değiliz, biz HES projesinin tünellerle yapılmasına karşıyız. Biz Tirebolu’yu çöle çevirmek isteyen, su havzalarını kurutacak olan projeye karşıyız.

Bizim savunduğumuz ve olması gereken, projenin orijinal hali “Tirebolu HES Projesi olan ve 1978 yılında DSİ tarafından hazırlanan “Doğu Karadeniz Harşit Projesi Yapılırlık Raporu”nda, Harşit Çayı üzerinde Tirebolu Barajı yapılarak elektrik üretilmesi planlanmıştır

Ancak Kasım 2008 tarihli raporda ikinci formülasyona geçilmiş ve regülatörlü tünel tipi bir projeyle Tirebolu HES projesinin yapılması ile enerji üretimi ön görülmüştür.

Yüklenici firma ikinci formülasyonu yapmak istemektedir. Bunun yegâne sebebi baraj gölü yapımı nedeniyle ortaya çıkacak kamulaştırma bedelidir. Oysa 61 milyon 200 bin TL’lik kamulaştırma bedelinden kaçılırken 145 milyon 769 bin 040 TL’lik üretim kaybı yaşanacaktır.

Ayrıca maddi konulardan daha önemlisi, çevresel (susuzluk, kuraklık gibi) sosyal, kültürel, ekolojik, biyolojik, tarımsal kayıpların bedeli dikkate alınmamıştır.

Hiç şüphe yok ki ülkemizin yenilenebilir enerjiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle TİRDEF olarak Tirebolu HES projesinin yapılmasına karşı değiliz ama havza planlamasının doğru yapılması, çevrenin ve devletin bu projelerden zararlı çıkmaması en büyük beklentimizdir.

Bu çerçevede yüklenici firmanın kendisi adına daha karlı olduğu için tercih ettiği ikinci formülasyondan vazgeçilerek, baraj gollü projenin uygulanmasının Tirebolu başta olmak üzere bölge için yararlı olacağını inanıyoruz dedi.

Arif Hocamız söz alarak Hemşerilerimizi böyle bir organizasyon yaparak bir araya getiren dernek yönetimine candan teşekkür ederim dedi.Yaptığı duanın ardından etkinliğimiz sona erdi.

 

 

 

 

 

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 31 - 40 Toplam 180

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 675
Haberler: 356
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9479378