Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Vefat ve Baş sağlığı
Yazar recep   
12 Mayıs 2012 Boğaz gezisi

 

İsmail kılıç'ın Babası Mustafa Kılıç Vefat etmiştir. Cenazesi 02.01.2014 Perşembe gün ikindi namazına müteakip Karaca Ahmet şakirin caminden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan Rahmet Başta ailesi olmak üzere yakınlarına baş sağlı ve sabırlar dileriz

Yönetim Kurulu

Yorum yok
 
Tarihi çeşmemiz tescillendi
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalıköyü Yardımlaşma Derneği köy patika yolu kenarında özel mülkte bulunan ve suyu kesilen asırlık tarihi çeşmeye sahip çıktı.

 

 

Dernek Başkanı Recep Karakoç konuyla ilgili yaptığı açıklamada; yazın köye gittiğimde bana elli altmış imzalı bir dilekçe verdiler, çeşmenin suyunun başkaları tarafından alındığını, çeşmede su olmadığını bildiren ve suyun tekrar çeşmeye bağlanması yönünde çalışma yapmamız istendi. Bunun üzerine hemen çeşme hakkında bilgi toplayarak, önce bu çeşmenin tarihini, kimin tarafından, kaç yılında yapılmış olduğunu araştırdık 

 

çeşme

 

 

Hasan Bahçeci’nin anlattığına göre çeşmeyi Kara taş ustası olan dedesi Yahya Bahçeci otuz yaşlarında yapmış. Buda bize şunu göstertiyor bu çeşme bin sekiz yüzlü yılların onlarına doğru yapılmış. Çeşmenin yapılışı tamamen el işçiliği, taşlar elle şekillendirilmiş, Çeşmenin su havuzu Karataş oyularak yapılmış bu vesile ile suyun dışarı sızması önlenmiş.

 

 

çeşme

 

 

Bu eserin korunması gerektiğine inandığımız için hemen yaptığım sözlü araştırmayı da ekleyerek Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğüne bir yazı yazdım. Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü ekipleri geldiler incelediler ve kurul çeşmemizin Korunması gereken tabiat varlığı Olduğuna karar verdi. Artık çeşmemiz koruma altına alındı. Bundan dolayı çok mutluyuz umarım çeşmenin suyunu alanlar cezai bir durumla karşılaşmadan suyu tekrar çeşmeye bağlarlar. Aksi durumda korunması gereken tabiat varlığına zarar vermiş olurlar.

Bizim amacımız çeşmeyi korumak, tarihimize sahip çıkmaktır. Civil Yalıköy Derneği önceki yılda hocanın deresi diye bilinen dere üzerindeki tarihi Kemer Köprüyü koruma altına alınmasını sağlamıştı. 

Yorum yok
 
Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun
Yazar recep   

Büyük Fedakârlıklara katlanarak kurulan Cumhuriyeti bizlere emanet eden Başkomutanımız Atatürk’ün, şehitlerimizin, ebediyete intikal etmiş komutanlarımızın ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.

Cumhuriyeti ve onun kazanımlarını koruma uğrunda büyük bir özveri ve kararlılıkla sürdürülen mücadeleler esnasında şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyoruz. Ulu önderimiz M. Kemal Atatürk’ün, büyük Türk Milleti’ne armağan ettiği Cumhuriyetimizi, 90. yılına taşımanın büyük gururunu yaşamaktayız.

Tüm halkımızın ve Cumhuriyetimizin 90. yılını kutlar, tüm kesimleri birlik ve beraberliğe davet eder, sağlıklı mutlu günler dileriz. 

Yorum yok
 
Kıdem tazminatına sahip çık
Yazar recep   

 

Kıdem tazminatına sahip çık

Çalışan kesimi yakından ilgilendiren kıdem tazminatı konusu, Hükümet kıdem tazminatından çalışanların %8 yararlanıyor diğer %92 kısım yararlanamıyor gerekçesiyle kıdem tazminatlarına bir düzenleme çalışması yapıyor.

Kıdem tazminatı yasa tasarısını kim istedi bilemiyorum fakat tasarının içeriğinden istek sahibinin sermaye kesimi olduğu açıkça anlaşılıyor. Bu istek işçi kesiminin isteği değil. Çalışma bakanı Faruk Çelik bu yasaya duyulan ihtiyacı şöyle anlatıyor; Çalışanların büyük bir kısmı çeşitli sebeplerden dolayı, mevsimlik işçiler vs. kıdem tazminatından faydalanamıyor, herkesin kıdem tazminatından yararlanması için bu yasayı yapmamız gerekiyor, yapılan düzenlemeden sonra bir gün çalışanda kıdem tazminatı alabilecek diyor.

Ortalıkta Taslakla ilgili Bir takım senaryolar dolaşıyor, kazançlar ve kayıplar, şartlar, şurtlar, kıyaslamalar yapılmakta.

Mevcut sistemde on yıl asgari ücretle çalışan bir işçi yaklaşık 11.000 lira kıdem tazminatı alacakken bu miktar yeni yapılması istenen düzenlemeyle 3500 liraya düşeceği iddia ediliyor.

Bakanlık bu aradaki kaybın fonlarla değerlendirileceğini söylüyor hatta fon sistemiyle eski miktarın da üzerinde olabilecek diyor.

Geçmiş yıllarda key, zorunlu tasarruf fonu, fakir fukara fonu gibi fonlar kurulup çalışanlardan ücret kesintileri yapıldı güya işçinin lehine olacak şeylerdi bunlar zaman içinde görüldü ki bu fonların çalışana hiç bir faydası yok. Bu fonlar çalışan kesimi eşlerinin kendi aralarında yaptıkları altın gününe bile karşı çıkıyor hale geldi.

Çalışanlara Şu anda işsizlik sigortasında biriken paranın amacı dışında kullanıldığı kuşkusu hâkimken bu düzenlemeyi tabanda değil tavanda olsun istiyorlar.

Allah razı olsun geçmiş dönemin fonlarda kalan ücretleri başbakanımız fonları sahiplerine ödedi. İşçilerinde hakkını yememek lazım başbakanımızı %51 ulaştırdı hatta kendi tabiriyle  ustalık dönemine taşıdı.

Çalışanlar Başbakanın taraflar aralarında anlaşsın biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız diyor fakat isteğin tek taraftan geldiği Türk-iş tasarı yasallaşırsa genel greve çıkarız demesinden anlaşılıyor. O zaman masanın başında kim kalıyor sermaye + hükümet.

Bu tecrübeleri yaşayan çalışan kesim bu uygulamayı istemiyor ve bir teklif yapıyor çalışma bakanı Faruk Çelik’e, yasayı şu anki aldığımız kıdem tazminatı miktarına dokunmadan mevcut haklarımızla yapın aktarın fona işveren parayı fonda değerlendirsin üzerini o alsın. Örneğin bu günkü fiyatı söylüyorum senelik 3228 liramı bana versin  üzerini kendisi alsın.

Kimse bizi kandırmaya uğraşmasın.

Yok, tarım işçileri, yok bir gün çalışan, yok taşeron işçileri de kıdem tazminatından faydalansın, yok ev alırken yarısını alma hakkı tanıyalım bu tür kandırmacalar la belden altına vurmalarla kimse çalışanları ikna ettiğini sanmasın. Sanki şu an engel varmış gibi.

 


Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 31 - 40 Toplam 175

Yazarlar

recep
02.03.2017
Son Haberler

GENEL KURUL İLANI


Fotoğraflar

Kimler Online

İstatistikler

Üyeler: 582
Haberler: 347
Linkler: 7
Ziyaretçi: 4960848