Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Askerimizi uğurladık
Yazar recep   

Barbaros KILIÇ ve Turgut KILIÇ Oğullarını dualar eşliğinde askere uğurladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kılıç ailesinin gurur gecesine Civil ve yalı köyü derneğimiz tam kadro katılırken hemşerilerimiz de Kılıç ailesini yalnız bırakmadı. Örf ve adetlerimizin hâkim olduğu gecede duygulu anlar yaşandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dernek başkanımız yaptığı kısa konuşmada “bu akşam burada Bedrin aslanlarını, çanak kalede düşmana geçit vermeye şanlı ecdadımızın torunlarını, Tirebolulu Hüseyin Avni Alpaslan’ın, Topal Osman’ın Torunlarını peygamber ocağına göndermenin gururunu yaşıyoruz Allah yar ve yardımcınız olsun dualarımız tüm vatan evlatları içindir.”Dedi ve Ömer kılıç 91/1 Isparta’ya Barış Kılıç 91/1 Bilecik’e uğurlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güle güle Barış,güle güle Ömer yolunuz açık olsun Allah sizin birlikte olsun.Kılıç ailesi Allah kavuştursun.Darası diyer anne babaların başına olsun.

Yorum yok
 
çotanaklardan Protesto
Yazar recep   

Bank Asya 1. Lig’de 23. hafta oynanacak Giresun spor - Gaziantep Büyükşehir Belediye spor maçını yayıncı kuruluşun TRT6’da yayınlayacağını açıklaması tepkilere neden oldu.

  

 

                     Çotanaklardan Basın açıklaması 

Şanlı Giresun sporumuzun önümüzdeki hafta sahasında oynayacağı G.Antep B.B müsabakasının TRT 6 kanalından Kürtçe yayın yapılacağının açıklanmasını esefle karşılamış bulunmaktayız.

Marmaralı Çotanaklar Giresun spor Bağımsız taraftar grubu olarak; Müsabakanın Giresun ilimizde oynanacak olmasından ve ilimizin bahse konu kanalın yayınının hitap ettiği bölgeler dışında bulunmasından dolayı ayrıca ülkemizin geçmiş olduğu hassas çizgiler ışığında ilimiz insanının duygularının kışkırtılabilme ihtimallerinden münhasır yapılacak olan yayının memleketimize fayda getirmeyeceğini aksine bir provoke malzemesi olarak kullanılabileceği endişesiyle TRT kurumunun almış olduğu bu yayın kararı yanlışlığından vazgeçilmesi dileğindeyiz.

Şayet TRT Kurumu bu tavrını diretmekte devam ederse taraftar grubumuz olarak düşüncemiz; demokratik bir toplum olduğumuzdan bahisle, en demokratik hakkımız olan tepki gösterme hakkımızı kullanacağımızı ve ilgili kurumun hiçbir yayınını izlememe yönünde karar alacağımızı belirtmek isteriz.

Bizler ceddimiz Topal Osman Ağa ve eşrafının torunları, bu memleketin her bir karış toprağını kanıyla sulamış bir neslin torunları olarak, memleketimiz insanını keskin bir çizgiyle birbirinden ayıran ve toplumsal bir felakete yol açabilecek olan bu anlayışın son bulmasını; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi dili Türkçedir kavramından yola çıkarak maçın yayınının TRT nin diğer kanallarından birinden yapılmasını beklemekteyiz.

Kaldı ki; bir toplumu millet yapan 3 ana unsurdan birisi olan dil birliği ilkesinden yola çıkarak sizler hangi Kürtçeden yayın yapacaksınız. Çünkü yöreden yöreye değişen ve iki sınır illerindeki kişilerin konuştuğu bahse konu dilin bile birbirleriyle anlaşamadığı biliniyorsa sormak isteriz, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu…

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dili Türkçedir ve Giresun spor Türkiye’dir.

Yorum yok
 
TİRDEF'İN SEÇİMİ HALDUN DOMAÇ
Yazar recep   

Tirebolu Dernekler Federasyonu’nun (TİRDEF) 2. Olağan kongresi İstanbul Altunizade Kültür Merkezi’nde yapıldı. 96 Delegeden 86.sının oy kullandığı kongrede 48 oy alan Haldun Domaç TİRDEF’in yeni Başkanı oldu.

 

 

 

 

 

 

TİRDEF’in ikinci kongresinde Divan Başkanlığı’na Yard. Doç. Dr. Ali Demir, kâtipliklere Hasan Karakaya ve Zekeriya Öztürk seçildi. Yönetimin faaliyet raporu Genel Başkan Vekili Haldun Domaç tarafından okundu ve yeni seçilecek yönetime başarılar dileğinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

Domaç, Listesi şu isimlerden oluştu; Yönetim Asil Liste; Haldun Domaç (Tirebolu Çevre), Hasan Kaya (Danışman), Kamil Sakal (Kovanpınar), Hasan Dönmez (Kuskunlu), İsmail Somuncu (Belen), Recep Karakoç (Civil-Yalı), Telat Öztürk (Pendik Tirebolu), Dilek Çol (Tirebolu Eğitim), Necati Yılmaz (Zeytinburnu Tirebolu), Ertuğrul Keşmer (TİŞHAT) Yönetim Yedek Liste; Emine Aslanoğlu, Osman Güneş, İsmail Demirel, Mustafa Aydın, Hilmi Somuncu, V.Nedim Küçük, Yasin Kocaman, İsmet Rizeli, Gülhan Turan, İsmail İsmailoğlu.Denetleme Kurulu Asil Üye; Hamdi Aydın, İsmail İslam, Zekeriya Öztürk, Yedek Liste; Mevlüt Bayrak, Sayım Tekin ve Salih Gökçe,

 

 

 

2 Yorumlar
 
vefaat
Yazar recep   

Köyümüz sakinlerinden Seyfi BAYRAK'IN Annesi sabire hanım vefat etmiştir cenazesi 24.01.2011 ikindi namazına mütakip ümraniye birlik mahallesinden kaldırılacaktır.Merhumeye Allahtan rahmet,yakınlarına sabırlar ve başsağlığı dileriz.

 

Ayrıca Köyümüz sakinlerinden

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Acem Şabanı)Şaban YENİTÜRK Vefaat etmiştir.Cenazesi 25.01.2011 günü öğle namazına mütakip Gazi osman paşa Barbaros Hayrettin paşa mah.no 1079 sok Küçük köy Hüdai camiinden öğle namazına mütakip kaldırılacaktır.Merhuma Allahtan rahmet,yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

4 Yorumlar
 
<< İlk < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sonuç 141 - 150 Toplam 180

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 671
Haberler: 356
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9478308