Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Köyümüzdeki Tarihi yerler
Yazar recep   

 

 

 

                                      Tarihi hakkında net bir bilgi olmayan,köyümüzün en yaşlılarıyla yaptığımız görüşmeler sonucu köprünün tarihini yüz yıl ve üzerinde olduğu tahmin edilmekte.

Mustafa KURUCA ve Ferhat KARAKOÇ ile yaptığımız söyleşiye göre. Rusların işgalinde, işgalden kaçan civar köylüler Rus savaş gemilerini görünce kaçtıkları sandalları dereye sürerek köprünün altına sığınmışlar, bunları gören Rus savaş gemileri top atışına başlamış ve köprünün bazı kısımları isabet almış, halen bu top isabet eden yerleri görmek mümkün. Bu olayı rahmetli dedem Yusuf KARAKOÇ biz küçükken şöyle anlatırdı; Sekiz on yaşlarındaydık Ruslar köyleri işgal ediyor denizde gemiler top atıyorlar biz annak kıranından (köyümüzde yüksek bir tepe)seyrederdik bir gün bir muhacir kayığı hocanın deresine doğru girdi Ruslar onları top atışına tuttular kayık kemer köprünün altına sığınarak top mermilerinden kurtuldu diye anlatırdı. Bundan da anlaşıldığı gibi Köprünün tarihi yüz yıldan daha fazla.

 

Yorum yok
 
Bizimde Otobüsümüz var
Yazar recep   

Geçen dönem derneğimizin genel sekreterliğini yapan Güngör Kartal Görele seyahat otobüs işletmesine bağlı otobüse ortak olarak girdi. Güngör Kartal’a ve ortaklarına hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi sunar her şeyin gönüllerince olmasını yüce Allahtan dileriz.

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    

 

Güngör kartal köylülerimiz artık daha emniyetli seyahat edecekler her türlü ulaşımda hemşerilerimin emrinde olacağını söyledi.

 

                 

 

 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birde jest yaparak 23 NİSAN da Yapılacak olan köyümüzün dayanışma yemeğinde gidiş dönüş bir bileti çekilişle köylülerimize armağan edeceğini söyledi. Çekilişe katılmak için elinizi çabuk tutun alacağınız davetiyelere restorana girerken verilecek numara ile çekiliş yapılacak.Bizden söylemesi katılmak sizden Güngör KARTA'A Teşekkür ederiz.

Yorum yok
 
Vefat ilanı.
Yazar recep   

  

                     İsmail KOÇ’UN Eşi Hasan KOÇ’UN Annesi Semiha Koç Vefat etmiştir. Cenazesi bu gün saat 17 -00 da küplüce de evinin önünden köye kaldırılacaktır. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

4 Yorumlar
 
Yönetim toplantısı yapıldı
Yazar recep   

Yönetim kurulumuzun bu gün Recep Karakoç’un başkanlığında Geniş katılım ile toplandı, toplantıda 2.Tirebolu kültür ve sanat günleri etkinliğinde yapılacak faaliyetler karara bağlandı.

  

 

 

Köyümüzün sorunlarının da tartışıldığı toplantıda, bayanların daha aktif olacağına vurgu yapıldı ve daha çok bayan üyeye ulaşılma kararı alındı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     Civil Yalı Köy Derneği, kadın kolları başkanlığına Meliha DURSUN’UN Getirilmesine karar verildi.

         

 

               23 Nisan’da yapacağımız birliktelik gecesine katılım sağlamak için çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.

Yalı köy okulunun bahçe düzenini yapmak için fili çalışma, kadın kolları ve yönetim kurulu tarafından benimsendi.

 

 

1 Yorum
 
<< İlk < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sonuç 131 - 140 Toplam 178

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 2845
Haberler: 354
Linkler: 7
Ziyaretçi: 8397600