Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

3.GELENEKSEL DAYANIŞMA GECEMİZİ YAPTIK
Yazar recep   

Derneğimizin 3.geleneksel dayanışma gecesi yapıldı. Köyümüzden bir düğün birde nişan ile çatışan gecede katılım beklenenin üstünde oldu.

                     Küçük çamlıca nagehan restoranda yapılan gecede Hicabi Şenlikoğlu sahne aldı. Gecenin ilerleyen bölümlerinde Tuncay İşlemecioğlu devam etti. Cavit Kartalın sunumuyla devam deden gecemizde Güngör Kartal Görele seyahat otobüs işletmesinden gidiş dönüş bir bileti çekilişe hediye etti. Gecemize katılan sanatçımız Hicabi Şenlikoğlu Yeşil Görele otobüsünden bir bileti hediye etti     Yapılan

 

 

 

 

çekilişler sonucunda Murat oruç Yeşil Görele den tek gidiş bilet kazanırken,gecemize misafir olarak katılan Turan Kabaca’nın Komşusu Bartınlı Misafirimiz Tülay Besni Görele seyahat ten gidiş dönüş bileti kazandı.     Güngör Kartal ve Hicabi Şenlikoğluna Teşekkür

 

 ederiz

 

 

 

 

 

 

Gecenin son bölümünde Salih Karakoç söylediği türküyle geceye damgasını vurdu.Gecemizi gerçekleştirmemizde biz destek olan Ayhan KILIÇ,Abdullah KEÇECİ,Veysel Nedim KÜÇÜK'E Teşekkür ederiz.

 

Dernek yönetim kurulu üyelerimize,Kadın kaollarımıza ve gençlik kolları üyelerimiz furkan,tolga ve kürşat'a Gecemizin

 gerçekleşmesinde yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.foklor ekibimize gösterdikleri performansdan dolayı teşekkür ederim

 

 

Gecemizde bizleri yalnız bırakmayan Yukarı boğalı köyü dernek başkanı Muhammer Öztürk,Bekir Öztürk ve Süleyman Odabaşına,Kovanpınar köy dernek başkanı Kamil Sakala,Kuskunlu köyü derneği yönetim kurulu üyesi ve TİRDEF Yön.kurulu üyesi Hasan dönmeze,Yılgın köyünden TİRDEF Başkan yardımcısı Telat Öztürke,küpluce mahallaesi Muhtarı Esat İriye teşekkür ederim. 

 

 

 

 

Yorum yok
 
Köyümüzdeki Tarihi yerler
Yazar recep   

 

 

 

                                      Tarihi hakkında net bir bilgi olmayan,köyümüzün en yaşlılarıyla yaptığımız görüşmeler sonucu köprünün tarihini yüz yıl ve üzerinde olduğu tahmin edilmekte.

Mustafa KURUCA ve Ferhat KARAKOÇ ile yaptığımız söyleşiye göre. Rusların işgalinde, işgalden kaçan civar köylüler Rus savaş gemilerini görünce kaçtıkları sandalları dereye sürerek köprünün altına sığınmışlar, bunları gören Rus savaş gemileri top atışına başlamış ve köprünün bazı kısımları isabet almış, halen bu top isabet eden yerleri görmek mümkün. Bu olayı rahmetli dedem Yusuf KARAKOÇ biz küçükken şöyle anlatırdı; Sekiz on yaşlarındaydık Ruslar köyleri işgal ediyor denizde gemiler top atıyorlar biz annak kıranından (köyümüzde yüksek bir tepe)seyrederdik bir gün bir muhacir kayığı hocanın deresine doğru girdi Ruslar onları top atışına tuttular kayık kemer köprünün altına sığınarak top mermilerinden kurtuldu diye anlatırdı. Bundan da anlaşıldığı gibi Köprünün tarihi yüz yıldan daha fazla.

 

Yorum yok
 
Bizimde Otobüsümüz var
Yazar recep   

Geçen dönem derneğimizin genel sekreterliğini yapan Güngör Kartal Görele seyahat otobüs işletmesine bağlı otobüse ortak olarak girdi. Güngör Kartal’a ve ortaklarına hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi sunar her şeyin gönüllerince olmasını yüce Allahtan dileriz.

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    

 

Güngör kartal köylülerimiz artık daha emniyetli seyahat edecekler her türlü ulaşımda hemşerilerimin emrinde olacağını söyledi.

 

                 

 

 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birde jest yaparak 23 NİSAN da Yapılacak olan köyümüzün dayanışma yemeğinde gidiş dönüş bir bileti çekilişle köylülerimize armağan edeceğini söyledi. Çekilişe katılmak için elinizi çabuk tutun alacağınız davetiyelere restorana girerken verilecek numara ile çekiliş yapılacak.Bizden söylemesi katılmak sizden Güngör KARTA'A Teşekkür ederiz.

Yorum yok
 
Vefat ilanı.
Yazar recep   

  

                     İsmail KOÇ’UN Eşi Hasan KOÇ’UN Annesi Semiha Koç Vefat etmiştir. Cenazesi bu gün saat 17 -00 da küplüce de evinin önünden köye kaldırılacaktır. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

4 Yorumlar
 
<< İlk < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sonuç 131 - 140 Toplam 179

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 397
Haberler: 355
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9093803