Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Bowlig Turnuvası
Yazar recep   

Değerli hemşerilerimiz; Derneğimiz Kasım ayında,7 den 70’e Kadın Erkek herkesin katılabileceği bir organizasyonu planlamaktadır. Salonda oynan spor organizasyonu, Bowling Turnuvası düzenleyecektir, amacımız 7 den 70 e tüm köy halkımızın katılımını sağlamak, günümüzde unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini, akrabalık bağlarını, geliştirmek ve köy halkımızın tanışmasını sağlamaktır.Her takım 3 er kişiden oluşacak oyunlar salon da oynanacaktır. İrtibat için dernek yönetimine müracaat edilmesini rica eder, katılımınızı bekleriz.

 

Yorum yok
 
Mahmut Uzunöner izdivaçda
Yazar recep   

Uzunöner televizyonda eş arıyor!
Göreleli ses ve kemençe sanatçısı Mahmut Uzunöner, kısmetini FOX TV’deki “Su Gibi” adlı programda arıyor. 30 Eylül 2011 Cuma 20:08
 

Kısmetini FOX TV’deki "Su Gibi" Programında arayan Göreleli ses ve kemençe sanatçısı Mahmut Uzunöner’in ani kararı hayranları arasında şaşkınlık yarattı.

Uzun süredir ortalıkta görülmeyen ses ve kemençe sanatçısı Mahmut Uzunöner, FOX TV’de ortaya çıktı. FOX TV’nin izdivaç programı "Su Gibi" de kısmetini arayan Uzunöner, Görelelileri televizyon başına kilitledi.

Songül Karlı ile Uğur Aslan’ın sunduğu "Su Gibi" Programına çıkan Mahmut Uzunöner’in evlenmek istediğini açıklaması Görele’de ve hayranları arasında şaşkınlığa sebep oldu.

Programda birbirinden güzel türkülerini de seslendiren Uzunöner’e ilk gün Sahra adında İstanbullu bir bayan talipli oldu. Programın ikinci gününde Giresun’dan arayan 23 yaşındaki Sebahat adındaki hayranı evlenmek istediğini söyledi. Mahmut Uzunöner, Sebahat adındaki hayranını İstanbul’a davet edince gözler Pazartesi günü yayınlanacak olan programa döndü.


Telefon ile ulaştığımız ünlü ses ve kemençe sanatçısı Mahmut Uzunöner, “ Düzenli ve sağlıklı bir yaşantı sürmek için evlenmeye karar verdiğini açıkladı. Uzunöner, televizyonda yayınlanan izdivaç programına çıkışını ise şöyle değerlendirdi: “Bu tür programlarda hiçbir şey saklı kalmıyor. Ayrıca ben, hayranlarıma olan saygımdan dolayı bütün Türkiye ve dünyaya yayın yapan bir televizyon kanalında izdivaç programına çıkarak herkesin haberi olsun istedim.  Gizli saklı izdivaç yaparak Türkiye’nin her yerinden hayranlarıma saygısızlık yapmak ve üzmek istemedim. Beni seven binlerce belki milyonlarca hayranım var ancak benimle evlenmek isteyenleri programa davet ediyorum..” şeklinde konuştu

Haber:AliKaya http://www.yenitirebolu.com/haber/uzunoner-televizyonda-es-ariyor-10946.html

Yorum yok
 
Özlü Köyünde kaza
Yazar recep   

Kaza, ilçeye bağlı Özlü Köyü Karadeniz Sahil Yolu'nda 16.30 sırlarında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre Görele'den Tirebolu istikametine doğru seyirhalindeki Hilmi Köse (65), yönetimindeki 28 RC 851 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 50 metre sürüklenerek deniz kenarında yan yattı.


Kazada Tirebolu Yukarıboğalı köyü nüfusuna kayıtlı Hilmi Köse yaralandı.

Ambulansla Tirebolu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Köse tedavi altına alındı.


Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber: Bekir Öztürk / Yeni Tirebolu http://www.yenitirebolu.com/haber/tireboluda-trafik-kazasi-1-yarali--10942.html

Yorum yok
 
Giresun adasında Eros Tapınağı
Yazar recep   


Giresun Işık gazetesi'nden Candemir Sarı'nın özel haberine göre, bir süre önce kazı çalışmalarına başlanılan Giresun Adasında çok önemli bulgulara rastlandı. Birçok efsaneye konu olan adada yapılan kazılarda son olarak Eros Tapınağının bulgularına rastlandığı ve bu yönde bilimsel incelemelerin sürdürüldüğü öğrenildi. Bulgular ekipte heyecanla karşılandı. Henüz kamuoyuna açıklanmayan bulgulara göre arkeolojik doku zenginliğinin beklentilerinde ötesinde olduğu gelen haberler arasında.


EROS KİMDİR?

Yunan mitolojisinde aşk tanrısı olarak anılan ve efsanelerde Hermes ile Artemis'ten ya da Hermes ile Aphrodite'den dünyaya geldiği anlatılan Eros, İlk Çağ'ın en eski metinlerinden beri evrende birleşme ve üretmeyi sağlayan doğal bir güç olarak karşımıza çıkıyor.

Hesiodos yaratılışı anlatırken, Kaos'tan hemen sonra Eros'u sayar. Birçok sanatçı ve şaire konu olan Eros, zaman ve mekâna göre değişik biçimlerde yansıtılmıştır. İnsanları oklarıyla kovalayan ve yaralayan, kanatlı, alaycı ve yaramaz, giderek tehlikeli bir çocuk biçiminde betimlenmiş, bu biçimle de günümüze dek gelmiştir.

Mitolojik hikâyelere konu olan ve geçmiş dönemlerde Aretias, Nesos, Area, Areos gibi isimlerle adlandırılan Giresun Adası'nın, yöre turizmi açısından çok büyük önemi olduğuna dikkat çekiliyor.


ÇALIŞMALAR DURMA NOKTASINDA

Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü koordinatörlüğünde Giresun Üniversitesi ve İl Kültür Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların bu yılki bölümü ayrılan ödeneğin tükenmesi nedeniyle çalışmaların bu hafta durdurulacağı öğrenildi.


VALİ ŞAHİN ÖZEL ÖNEM VERİYOR

Giresun’un turizmin gelişimi açısından adeta büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkan adadaki arkeolojik kazılar konusunda Vali Dursun Ali Şahin’in de hassasiyetle durduğu bilinirken Anadolu arkeolojisinde önemli bir boşluğu dolduracağını ve yöre turizmi açısından önemli bir atılım bildirildi.

Yeni Tirebolu haber sitesi 

http://www.yenitirebolu.com/haber/adada-eros-tapinagi-bulundu-10867.html

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sonuç 111 - 120 Toplam 179

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 397
Haberler: 355
Linkler: 7
Ziyaretçi: 9092927