Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Özlü Köyünde kaza
Yazar recep   

Kaza, ilçeye bağlı Özlü Köyü Karadeniz Sahil Yolu'nda 16.30 sırlarında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre Görele'den Tirebolu istikametine doğru seyirhalindeki Hilmi Köse (65), yönetimindeki 28 RC 851 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 50 metre sürüklenerek deniz kenarında yan yattı.


Kazada Tirebolu Yukarıboğalı köyü nüfusuna kayıtlı Hilmi Köse yaralandı.

Ambulansla Tirebolu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Köse tedavi altına alındı.


Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber: Bekir Öztürk / Yeni Tirebolu http://www.yenitirebolu.com/haber/tireboluda-trafik-kazasi-1-yarali--10942.html

Yorum yok
 
Giresun adasında Eros Tapınağı
Yazar recep   


Giresun Işık gazetesi'nden Candemir Sarı'nın özel haberine göre, bir süre önce kazı çalışmalarına başlanılan Giresun Adasında çok önemli bulgulara rastlandı. Birçok efsaneye konu olan adada yapılan kazılarda son olarak Eros Tapınağının bulgularına rastlandığı ve bu yönde bilimsel incelemelerin sürdürüldüğü öğrenildi. Bulgular ekipte heyecanla karşılandı. Henüz kamuoyuna açıklanmayan bulgulara göre arkeolojik doku zenginliğinin beklentilerinde ötesinde olduğu gelen haberler arasında.


EROS KİMDİR?

Yunan mitolojisinde aşk tanrısı olarak anılan ve efsanelerde Hermes ile Artemis'ten ya da Hermes ile Aphrodite'den dünyaya geldiği anlatılan Eros, İlk Çağ'ın en eski metinlerinden beri evrende birleşme ve üretmeyi sağlayan doğal bir güç olarak karşımıza çıkıyor.

Hesiodos yaratılışı anlatırken, Kaos'tan hemen sonra Eros'u sayar. Birçok sanatçı ve şaire konu olan Eros, zaman ve mekâna göre değişik biçimlerde yansıtılmıştır. İnsanları oklarıyla kovalayan ve yaralayan, kanatlı, alaycı ve yaramaz, giderek tehlikeli bir çocuk biçiminde betimlenmiş, bu biçimle de günümüze dek gelmiştir.

Mitolojik hikâyelere konu olan ve geçmiş dönemlerde Aretias, Nesos, Area, Areos gibi isimlerle adlandırılan Giresun Adası'nın, yöre turizmi açısından çok büyük önemi olduğuna dikkat çekiliyor.


ÇALIŞMALAR DURMA NOKTASINDA

Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü koordinatörlüğünde Giresun Üniversitesi ve İl Kültür Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların bu yılki bölümü ayrılan ödeneğin tükenmesi nedeniyle çalışmaların bu hafta durdurulacağı öğrenildi.


VALİ ŞAHİN ÖZEL ÖNEM VERİYOR

Giresun’un turizmin gelişimi açısından adeta büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkan adadaki arkeolojik kazılar konusunda Vali Dursun Ali Şahin’in de hassasiyetle durduğu bilinirken Anadolu arkeolojisinde önemli bir boşluğu dolduracağını ve yöre turizmi açısından önemli bir atılım bildirildi.

Yeni Tirebolu haber sitesi 

http://www.yenitirebolu.com/haber/adada-eros-tapinagi-bulundu-10867.html

Yorum yok
 
Adnan Menderes
Yazar recep   
27 Mayıs darbesi ile idam edilen Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan, idamlarının 50'inci yıl dönümünde anıldı. Menderes ve arkadaşlarının idamı millete suikasttıMerhum Başbakanlardan Adnan Menderes ile Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın idam edilişinin 50. yıldönümü nedeniyle anıt mezarları başında anma töreni düzenlendi.TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Menderes'in hem gazi hem de şehit sıfatlarını hakkıyla taşıyan bir devlet büyüğü olduğunu ifade ederek 'Bir yandan değerli bir üyemizin hukuksuz idamını, diğer yandan da yüce meclisimizin güvenoyu verdiği bir hükümetin parlamento dışı kuvvetlerce devrilmesini, yüce milletimize bir suikast olarak telaki ediyorum' dedi.  DP lideri Namık Kemal Zeybek de '27 Mayıs darbesini yapanlar yargılanmadı, ancak onlar bir gün mezarlarında bile olsa mutlaka yargılanacaklar'' dedi. İdam sehpasına çıkarıldıktan sonra  ailesine ve milletine son sözleri ise şunlar oldu: "Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda devletim ve milletime ebedi saadetler dilerim. Bu anda karımı ve çocuklarımı şefkatle anıyorum..." www.vatangiresun.com   Yorum yok
 
Bayramınız kutlu olsun
Yazar recep   

Tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin Mübarek Ramazan bayramını kutlar Mutlu, huzurlu bir bayram geçirmelerini dileriz.

Yönetim Kurulu. Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sonuç 111 - 120 Toplam 177

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 1752
Haberler: 352
Linkler: 7
Ziyaretçi: 7087969