Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Bunların beline silahı kim verdi?
Yazar recep   
Bunların beline silahı kim veriyor?
Geçtiğimiz aylarda bir zabıta amirinin, zabıta erini sokak ortasında yanına çağırıp insan onur, haysiyet ve şerefini ayaklar altına alarak dünyanın gözü önünde tokatlayarak baymasının travması hafızalarımızdan silinmeden bu sefer bir yenisine Sözde polis memurları tarafından şahit olduk. 
04.02.2018 Günü Televizyonların Ana haber bültenlerine düşen, dört polisin girdiği bir lokantada, kendilerinin siparişlerini almaya gelen garsonun kulağını çekmesi daha sonrada mekân sahibine tokat atması, ardından devletin silahını, ekmeğinin peşinde olan devletin vatandaşına çektiğini, silahı vatandaşın kafasına dayadığını gördük. Bu ne Korkunç ve sorumsuz bir durumdur. 
Hassas bir dönemde olduğumuz bu günlerde yaşanan bu olayın iyi niyet ve insanlık dışı bir davranış olduğunu belirterek, ekmeğinin peşinde olan genç birisinin kulağı çekilerek onurunun kırılması, aşağılanması silahını kime doğrultması gerektiğini Bilmeyen sözde polis memurunun veya memurlarının Görevde kalması kabul edilebilir değil.
Bu ülkede kimsenin kamu görevlileri tarafından namlunun ucuna alınması, kimsenin kamu görevlisi marifetiyle kulağının çekilmesi, kimsenin kamu görevlisi tarafından bayıltılacak kadar dövülmesi yenilir yutulur, kabul edilir bir davranış biçimi değildir, olmadığını, 15 Temmuzda kendisine, kendi silahını doğrultan, kulağını çekmek isteyenlere, böyle bir kalkışmaya yeltenenlere Bu asil millet nasıl bir cevap verdiğini cümle âleme göstermiştir.
Bu olayların, kocası tarafından işlenen kadın cinayetleri gibi sıkça yaşanması, işlenen suçlara karşı, suçu işleyenlere kanunlarımız kamuoyunu vicdanının beklediği ve caydırıcılığı olmayan cezaların olmasından dolayı tekrarlanmakta olduğu da yaşanan hadislerden anlaşılmaktadır.
Bu durumda Kanun koruyucuların ivedilikle mevcut kanunlarımı düzenleyerek insan hayatını, şerefini, haysiyetini kurtarmalıdır. 
Başta TC Anayasamız ve Avrupa insan hakları beyannamesi ile güvence altına alının insan şeref ve onuru, Kendilerine verilen kamu görevi ile sözde polis memurları tarafından ihlal edilmesi önlenmelidir.
Kamu yararına kullanması gereken, Silahını, Makamını, görevini, Korumakla yükümlü olduğu vatandaşın kafasına silah dayayarak, vatandaşa tokat atarak, tüm bunları mekân basarak kamuoyuna açık, herkesin gözleri önünde yapan bu teröristlerin ivedilikle görevden alınmaları, hak ettikleri cezaya çarptırılmaları kamuoyunun beklentisi ve gerekliliktir.
Bu Sözde polisler için “Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün 8. Maddesi”,6 ve 7.başlıkları işletilerek derhal görevden el çektirilmesi gerekmektedir.
Yorum yok
 
Tirebolu Devlet Hastanesi doktor bekliyor
Yazar recep   

Tirebolu Civil Yalıköy Derneği Başkanı ve TİRDEF Genel Sekreteri Recep KARAKOÇ yapmış olduğu yazılı açıklamasında Tirebolu Devlet Hastanesi'nde artık sorun teşkil etmeye başlayan Doktor yetersizliğini gündeme getirdi. 

 

 recep

Tarihi çok eskilere dayanan 31.171 Nüfus'lu Tirebolu ilçesi başta olmak üzere, Doğankent, Kürtün vb. ilçelere hizmet vermekte olan Tirebolu Devlet Hastanesinde “doktor olmayan kadroları” sebebi ile sağlık hizmetinin aksaması sorunları da meydana çıkardı.

 

recep

 

Recep Karakoç yapmış olduğu açıklamasında; “Tirebolu Devlet Hastanemiz Kadrosu olan fakat doktoru olmayan bir hastane durumuna gelmiştir. Hastanemiz kadrosu olup da doktoru bulunmayan birçok bölüm vardır. Bunlar; 1-Kadın Doğum ünitesi, yaklaşık bir yıldır doktoru yok, hâlen de kadın doğum doktoru bulunmamakta., 2-Göz Ünitesi, yaklaşık dört aydır göz doktoru yok, hâlen de göz doktoru bulunmamakta. 3-Ortopedi Ünitesi, dört aydır Ortopedi doktoru yok, 4-Ürolog, beş aydır yok, 5-Radyoloji, üç yıldır yok, 6-Anastezi, Bir yıldır yoktur. Saydığımız altı dalda Doktor bulunmadığından Tirebolu Devlet Hastanemiz yöre halkına gerçek anlamda hizmet verememektedir” dedi. Tirebolu’nun artık eski Tirebolu olmadığına dikkat çeken KARAKOÇ; “Tirebolu’da İletişim Fakültesi ve MYO (Meslek Yüksek Okulu) ile büyük mesafe kat etti. Eğitimde yaşanan bu gelişmenin sağlık alanında da yaşanmasını temenni ediyoruz. Sağlık bakanlığı yetkililerimizi göreve davet ediyor Tirebolu Devlet Hastanesindeki bu sorunun biran önce çözüme kavuşturulmasını arzu ediyoruz” dedi. 

Yorum yok
 
30 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun
Yazar recep   
30 Ağustos Zafer Bayramıniz kutlu olsun.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin oluşturulmasının temelleri bu zaferle birlikte perçinlenmiştir. Dünya medeniyetinin ve tarihinin oluşmasına büyük katkı veren Türk Milleti Mondros Mütarekesi ile başlayan işgale ve esarete karşı Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde top yekûn olarak kurtuluş Savaşını başlatmıştır. 
Asırlardır birçok devlet kuran ve zaman zaman toprakları işgallere uğrayan milletimiz, bağımsızlık duygusundan asla vazgeçmemiş ve gerekli mücadeleyi esir milletlere örnek olacak bir şekilde vermiştir. 

Vatan olmanın,bağımsız olmanın ne büyük kazanım ve nimet olduğunu yaşadığımız coğrafyaya baktığımızda daha  net olarak anlıyor ve görüyoruz.
2017 Dünyasında mynanmarda dünyanın gözü önünde müslüman oldukları gerekçesi ile insanlar katledilmektedir.Bizlere düşen ecdadımıza minnet, bu aziz vatana ve nerde olursa olsun mazlum sanlara sahip çıkmaktır.
   Bu vesileyle 30 agustos zafer bayramınızı tebrik eder,bağımsız Türkiye Cumhuriyetini bize hediye eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü, onun silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi,rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygiyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun.
Yorum yok
 
Topal Osman Kahramandır
Yazar recep   
TRT’de yayınlanan “Onlar” belgeselinde, Ali Şükrü Bey olayı gündeme getirilirken, Milli Mücadele Kahramanımız Topal Osman Ağa’nın, “cahil” ilan edilip, “katil” olarak anılmasına şiddetle protesto ediyoruz.
Kamuoyuna duyuru

Topal Osman Ağa vatan, bayrak ve millet sevgisiyle yüreği çarpan Milli Mücadele Kahramanıdır

TRT’de yayınlanan “Onlar” belgeselinde, Ali Şükrü Bey olayı gündeme getirilirken, Milli Mücadele Kahramanımız Topal Osman Ağa’nın, “cahil” ilan edilip, “katil” olarak anılması, sadece biz Giresunlular için değil, bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne sahip çıkması gereken herkes tarafından protesto edilmesi, tepki gösterilmesi gereken bir olaydır.

Bizleri iki kat üzen olay, bu sözleri sarf eden Muharrem Coşkun’un da Giresunlu olması, bir şahsı korumak adına Topal Osman Ağa gibi bir kahramanı itibarsızlaştırma çabasına yönelik sözleridir.

Topal Osman Ağa’nın Atatürk’e tanıştırılırken söylenen şu sözler, Topal Osman Ağa’yı ağzına alan kişilerin kimin hakkında konuştuklarını bilerek sözlerini sarf etmesi ve onunla ilgili konuşurken, birkaç kez yutkunması gerektiğinin kanıtıdır.

“Osman Ağa bir cengâverdir. Son derece güvenilir. Vatan ve Millet sevgisiyle haksızlığa ve husumete karşı isyan etmiştir. Liderlik vasıfları taşıyordu. En büyük özelliği ölümü hiçe sayarak yiğitlik ve cesaret örneği göstermesiydi. Cesaret ve kahramanlıkta, Türk Milletini en iyi temsil edenlerdendir. O da giderek efsaneleşen bir bayrak adamıdır.”

Topal Osman ailesinin imkânı olmasına karşın askere gönüllü giderek savaştan kaçmayan, bir ayağını feda etmesine karşın, mücadeleye devam eden bir “Milli Kahraman”dır.

Pontus’çulara karşı verdiği mücadelede sadece Giresun’da zulüm görenlere değil, Trabzon’dan Sinop’a Gümüşhane’den Erzurum’a kadar her yerde vatan evlatlarına Hızır gibi yetişmiş ve yardım etmiştir.

Vatan, bayrak ve millet sevgisinden geri adım atmayan, gönüllü alaylar kurarak, bu toprakta ezanın susmaması, Türklüğün yok olmaması mücadelesinin bayraktarlığı yapan Topal Osman Ağa için söylenen o sözleri kınıyor, üzüntümüzü bir kez daha belirterek, Milli Kahramanımız Topal Osman Ağa’nın mekânının cennet olmasını diliyoruz. Unutulmasın ve bilinsin ki bu dünyada son bir Giresunlu olarak kalsak dahi Topal Osman’ın itibarsızlaştırılması çabasına tepkimiz büyük olacaktır.

Bu vesile ile öncelikle tüm Giresunluları Topal Osman’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Topal Osman’a sahip çıkmak kalede kabrinin önünde fotoğraf çektirmek ve onun için ağıt-türkü söylemek değildir. Bunların yetersiz kaldığı ortada olduğuna göre Topal Osman’ı itibarının iadesi için elbirliği ile çalışmak tüm Giresunluların en büyük hedefi olmalıdır.http://www.tirdef.com.tr/

TİRDEF Yönetim Kurulu

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 Toplam 178

Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 3080
Haberler: 354
Linkler: 7
Ziyaretçi: 8556583