Antalya Web Tasarım,Lara Web Tasarım,Lara Web Yazılım,Yazılım Hizmetleri,Web Tasarımı , Web Programlama , Grafik Tasarımı , CSS Tasarımlar , İçerik Yönetim Sistemleri,Yönetim panel tasarımları ve Yazılımları .

Giriş Formu

Anket

Syndicate

Topal Osman Kahramandır
Yazar recep   
TRT’de yayınlanan “Onlar” belgeselinde, Ali Şükrü Bey olayı gündeme getirilirken, Milli Mücadele Kahramanımız Topal Osman Ağa’nın, “cahil” ilan edilip, “katil” olarak anılmasına şiddetle protesto ediyoruz.
Kamuoyuna duyuru

Topal Osman Ağa vatan, bayrak ve millet sevgisiyle yüreği çarpan Milli Mücadele Kahramanıdır

TRT’de yayınlanan “Onlar” belgeselinde, Ali Şükrü Bey olayı gündeme getirilirken, Milli Mücadele Kahramanımız Topal Osman Ağa’nın, “cahil” ilan edilip, “katil” olarak anılması, sadece biz Giresunlular için değil, bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne sahip çıkması gereken herkes tarafından protesto edilmesi, tepki gösterilmesi gereken bir olaydır.

Bizleri iki kat üzen olay, bu sözleri sarf eden Muharrem Coşkun’un da Giresunlu olması, bir şahsı korumak adına Topal Osman Ağa gibi bir kahramanı itibarsızlaştırma çabasına yönelik sözleridir.

Topal Osman Ağa’nın Atatürk’e tanıştırılırken söylenen şu sözler, Topal Osman Ağa’yı ağzına alan kişilerin kimin hakkında konuştuklarını bilerek sözlerini sarf etmesi ve onunla ilgili konuşurken, birkaç kez yutkunması gerektiğinin kanıtıdır.

“Osman Ağa bir cengâverdir. Son derece güvenilir. Vatan ve Millet sevgisiyle haksızlığa ve husumete karşı isyan etmiştir. Liderlik vasıfları taşıyordu. En büyük özelliği ölümü hiçe sayarak yiğitlik ve cesaret örneği göstermesiydi. Cesaret ve kahramanlıkta, Türk Milletini en iyi temsil edenlerdendir. O da giderek efsaneleşen bir bayrak adamıdır.”

Topal Osman ailesinin imkânı olmasına karşın askere gönüllü giderek savaştan kaçmayan, bir ayağını feda etmesine karşın, mücadeleye devam eden bir “Milli Kahraman”dır.

Pontus’çulara karşı verdiği mücadelede sadece Giresun’da zulüm görenlere değil, Trabzon’dan Sinop’a Gümüşhane’den Erzurum’a kadar her yerde vatan evlatlarına Hızır gibi yetişmiş ve yardım etmiştir.

Vatan, bayrak ve millet sevgisinden geri adım atmayan, gönüllü alaylar kurarak, bu toprakta ezanın susmaması, Türklüğün yok olmaması mücadelesinin bayraktarlığı yapan Topal Osman Ağa için söylenen o sözleri kınıyor, üzüntümüzü bir kez daha belirterek, Milli Kahramanımız Topal Osman Ağa’nın mekânının cennet olmasını diliyoruz. Unutulmasın ve bilinsin ki bu dünyada son bir Giresunlu olarak kalsak dahi Topal Osman’ın itibarsızlaştırılması çabasına tepkimiz büyük olacaktır.

Bu vesile ile öncelikle tüm Giresunluları Topal Osman’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Topal Osman’a sahip çıkmak kalede kabrinin önünde fotoğraf çektirmek ve onun için ağıt-türkü söylemek değildir. Bunların yetersiz kaldığı ortada olduğuna göre Topal Osman’ı itibarının iadesi için elbirliği ile çalışmak tüm Giresunluların en büyük hedefi olmalıdır.http://www.tirdef.com.tr/

TİRDEF Yönetim Kurulu

Yorum yok
 
Yoğun kar yağışı
Yazar recep   

Köyümüzde kar yağış başladı.İki gün süren kar yağışı Mükemmel kar manzaları oluşturdu

 kış 2017

 

 

Büyük şehirlerin bile sınıfta kaldığı karla mücadelede Civil Köyü muhtarı Hayrettin KÜÇÜK Görpeli’ye kadar yolları açtırdı. Büyük şehirlerin Aksine sokaklarda karın tadını elli yaş ortalaması vatandaşlar çıkarttı.

kış 2017 

Yorum yok
 
Terör ve yandaşlarına lanet olsun.
Yazar recep   
 Allaha in gazabı sizinle oksun.
Mutlumusun avrupa birliği?mutlumusun amarika?mutlumusun Berlin,londra,bürüksel,paris,roma mutlumuzunuz?
Mutlumusunuz avrupa halkı?amarika halkı? 
Ülkenizin ürettiği ve ülkenizi yönetenlerin teröristlere verdiği silah ve destekle 10.12.2016 günü Turkiye'de,dünya kültür başkenti İstanbulumuzda  gerçekleştirdiğiniz,hain,alcak,şerefsiz saldırıda 38 evladımızı şehid ettiğiniz,150 nin üzerinde insanımızı yaraladiginiz için mutlumusunuz?
Sizi lanetle kınıyorum,aşağılık,şerefsiz,pislikler.
Bekleyin o patlamaların bir gün sizleri vuracağı günü bekleyin.Ve korkun.

Yorum yok
 
Aşure gününde buluştuk
Yazar recep   

 

Aşure Gününü Palamut ızgara ikramıyla karşıladık.

Tirebolu Civil Yalı Köy Derneği 10 Ekim 2016 günü Gerdan caminde köylülerimizden rahmete intikal edenlere kuran okuttu.

palamut ıkramı

Etkinliğe köy halkının ilgisi yoğu oldu yaklaşık yüz kişi civarında bir katılımla yapılan etkinlikte,

  palamut ıkramı

Gerdan camii imamı Erol KAHVECİ, Özlü köyü sahil cami imamı Ali SEVİNDİK, Yalı Köy cami imamı Selim UZUN, Civil Köyü merkez cami imamı Ersin UZUN ’hocalarımıza Okudukları kuran tilaveti için teşekkür ederiz.

palamut ıkramı

 palamut ıkramı

Izgara da balığın pişirilmesinde ki özverili çalışmaları için Murat Şahin, Orhan Erdeniz’e çok teşekkür ederiz.

 palamut ıkramı

İkramın hazırlanmasında emeği geçen Mehmet KÜÇÜK, Necmi KÜÇÜK ve Veysel İPEK ‘e Teşekkür ederiz.

Derneğimizin her etkinliğinde yanımızda olan, bu etkinlikte de bizleri yalnız bırakmayan Civil Köyü Muhtarı Hayrettin KÜÇÜK ’e yaptığı maddi ve manevi destekten dolayı teşekkür ederiz.

En büyük teşekkürü yaptığımız her etkinliğe katılarak Derneğimizin yanında olan değerli köy halkımıza ederiz.

Yorum yok
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 Toplam 175

Yazarlar

recep
02.03.2017
Son Haberler

GENEL KURUL İLANI


Fotoğraflar

Kimler Online

Çevrimiçi yok

İstatistikler

Üyeler: 581
Haberler: 347
Linkler: 7
Ziyaretçi: 4960523